MotoGP: İngiltere Silverstone Yarış Sonuçları

MotoGP: İngiltere Silverstone Yarış Sonuçları

2016 MotoGP sezonunun 12. etabı olan Octo İngiltere Grand Prix’inin gerçekleştiği Silverstone Pisti’nde yine sürpriz bir son gerçekleşti. Maverick Vinales, İngiltere Grand Prix’inde baskın bir sürüş ile MotoGP kariyerindeki ilk galibiyetini kutladı ve Suzuki’ye 2007’den beri ilk başarısını hediye etmiş oldu.

05 Eylül 2016 Yazı:Özlem Köseoğlu

21 yaşındaki İspanyol, yarışı ikinci tamamlayan pole pozisyonundaki LCR Honda’nın pilotu Cal Crutchlow’a net bir üç saniye atarak şampiyonada yedinci farklı kazanan isim oldu. 2016 MotoGP Şampiyonası’nda genel sıralamada dördüncü olan Vinales “Her zaman gerçekleşmesini hayal ettiğim inanılmaz harika bir duygu. Asıl kilit nokta dünkü yağmurda ön sıralarda olmam için bana verdikleri motosiklette yatıyor. Bu gün, onu gerçekleştirdik” şeklinde duygularını ifade etti.


MotoGP: İngiltere Silverstone Yarış Sonuçları

Marquez ve Hırslı Pilotların Mücadelesi

 

Altı kez MotoGP Şampiyonu olan Valentino Rossi, Yamaha’sı ile Silverstone-İngiltere’de sezonun 12. yarışını yine podyumda üçüncülükle tamamladı. Marc Marquez, Rossi’nin 50 puan ilerisinde şampiyonada liderliğinin koruyarak yarışı dördüncü sırada bitirdi. Marquez, yarış esnasında hissettiklerini şu şekilde ifade etti: “Birçok risk almak zorunda kaldım çünkü lastik seçimimiz yanlıştı ve hata yaptığımızı hemen anlamıştım. Yumuşak ön lastik seçmiştik çünkü yarıştan önce bunun en iyi olacağını düşünmüştük. Şampiyonadaki en büyük sorunum olan yarışçı Valentino’yu takip etmeye çalıştım ve sonrasında ona hücum etmeye çalıştım çünkü sonunda lastiklerime sahip çıkmayı başarmıştım.”


MotoGP: İngiltere Silverstone Yarış Sonuçları

Kaza Anı

 

Yarış, ilk virajda Loris Baz ve Pol Espargaro’nun karıştığı bir kaza ile dramatik bir şekilde başladı. İki yarışçının da tıbbi yardıma ihtiyacı olduğunu belirten kırmızı bayrak gösterildikten sonra Baz’ın ilk müdahalesi pist kenarında başladı. Tekrar yarış başladıktan sonra, yarış pisti artık bir tur daha kısaydı. Crutchlow, Rossi ve Vinales mücadelesi Vinales’in liderliği ile sonuçlandı. Vinales, böylece ikincilik için mücadele eden Marquez, Rossi, Crutchlow, Andrea Iannone ve Dani Pedrosa’yı geride bırakmayı da başardı. Ön kolunda bir ağrı hissedip, motosikleti kontrol etmekte zorlandığını belirten Ducati Takımı pilotu Andrea Iannone, Octo İngiltere Grand Prix’inde 14. Turda ikinci giderken yaşadığı bir çarpma sonucu yarışı umduğundan erken bitirmek zorunda kaldı.  


MotoGP: İngiltere Silverstone Yarış Sonuçları

2017 Senesinde Yamaha'da Rossi'ye Takım Arkadaşlığı Yapacak Olan Vinales

 

MotoGP Dünya Şampiyonası heyecanı, 9-11 Eylül 2016 tarihleri arasında Rossi’nin arka bahçesi sayılan San Marino Grand Prix’i için Misano’da gerçekleştirilecek. Bakalım bu sefer kazanan sürpriz isim hangi pilot olacak?


2016 MotoGP Silverstone Octo İngiltere GP Yarış Sonuçları

MotoGP: İngiltere Silverstone Yarış Sonuçları


2016 MotoGP Şampiyonası'nda Genel Sıralama

MotoGP: İngiltere Silverstone Yarış Sonuçları

İLGİLİ HABERLER
2017 Geçici MotoGP Takvimi Güncellendi!18 ayaktan oluşan 2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi güncellendi. .
Rakamlarla 2016 MotoGP Sezonuna Bir Bakış!Heyecan, sürpriz, hırs, hedef, baskı, başarı, kıyasıya mücadele, mutluluk, gurur, huzur, tüm bu duyguların bir....
2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ....
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....