Motorcular Her Yerde Seviliyor

Motorcular Her Yerde Seviliyor

Motorculara her yerde hayranlıkla bakılıyor, saygı ve sevgi var, ancak hep İstanbul dışında bunlar sözlere dökülüyor ve hissettiriliyor.

29 Ekim 2015 Yazı:Pervin Ozulu, Fotoğraf:Pervin Ozulu

İstanbul'un dışında nereye gidersem gideyim, insanlarla öyle güzel dialoglar yaşıyorum ki, hem içim rahat hem keyif alıyorum.


Ayrıca artık şunu da diyebilirim ki, İstanbul ilin dışına çıkan İstanbul'lular değişiyor. Hatta belki farkında bile değiller ama çok daha ılımlı, çok daha güler yüzlü ve saygılı oluyor herkes şehirden uzak olunca.


Biraz rüzgar almak ve doğa sadece bana iyi gelmiyor, stres ve hızlı hayatlardan herkesin arada kopması gerekli.


Motorcular Her Yerde Seviliyor


Dün kısa bir sürüş için Saklıgöl'e gittim. Tek başıma doğada gezinirken ve kimsecikler yok sanırken birden gezgin ve neşeli bayanlar çıktı karşıma.


G.G.G. = Göl Gezme Günü 

Saklıgöl’e vardığımda güzelce etrafını gezdim fakat yetmedi. Nereye varacağını bilmediğim toprak bir yol görünce dayanamadım ve oradan devam ettim. Saklıgöl’ün yanından devam eden bir yoldu fakat çok ıslak olduğu için kaygandı. Güneş, bulutlar ve temiz serin hava iyi geldi, ancak her yer çok tenha idi. Halbuki hava öyle güzeldi ki, tam yürüyüş ve ormanda gezme günüydü.

 

Motorcular Her Yerde Seviliyor


Bazen durup sessizliği dinledim, masmavi gökyüzüne baktım, fotoğraflar çektim. İlerledikçe yolun devamı nasıldır diye en çok merak ettiğim konu oldu, çünkü yapışkan ıslak bu toprak zemin her an kaymama neden olabilirdi. Yol kenarında simsiyah olgun ve lezzetli yabani böğürtlenler görmeye başladım, Ekim ayın sonunda dalından böğürtlen yediğime inanamıyorum. Bir tane çeşme de vardı hemen yanımda, ye iç gez demişler. Ben de aynen öyle yapıyorum.

 

Motorcular Her Yerde Seviliyor


Biraz daha ilerleyince Balıklıgöl adında bir yere vardım. Bir dinlenme tesisi vardı, ama kapanmıştı. Çok şirin minik bir yerdi ve göletin kenarından komik bir korkuluk bana bakıyordu. Bu tenha yerde bir anda arkamda hışırtı sesler duydum. Yürüyüşe çıkmış birbirinden tatlı bayanlardan oluşan bir grup ile karşılaştım, hem yürüyüş yapıp hem taze kuşburnu topluyorlardı. Doğa severler arasında daima güzel sohbetler olur, yine öyle oldu.


İkisi öğretmendi ve neşe içinde doğada geziyorlardı. Motorculuk hakkında o kadar çok olumlu ve pozitif düşünceleri vardı ki, çok hoşuma gitti, hatta mest oldum. Hem kadın olarak cesaretimi hem motorculuğumu tebrik ettiler. Tatlı sohbetimize doyamadım açıkçası. Her fırsatta motorculuk hakkındaki kötü önyargılara karşı savaşmak adına iyi bir izlenim bırakmak çok önemli benim için ve çevreden güzel yaklaşımları alınca çok hoşuma gidiyor ve gurur duyuyorum. Motorculuk hakkında bugün yaşadığım o güzel yaklaşımlar için çok mutlu oldum.


Tek geziyor olsam da, insanlarla yaşadığım bunun gibi güzel anılar birikiyor yüreğimde ve farklı farklı yeni insanlar kazanıyorum. Motorculara dost kazanıyorum açıkçası. Sağ olsunlar, onlar da artık beni takip etmek istediklerini söylediler. Onların hayatlarına bir güneş gibi daldım, onlar da bana saygı ve insanlık verdi. Daha ne olsun ki…Can gönülden teşekkür ederim.


Motorcular Her Yerde Seviliyor


Motorcular Her Yerde Seviliyor

İLGİLİ HABERLER
Honda, CES’te, Motosiklet Robot Teknolojisini Tanıtacak!Honda, 2017 Tüketici Elektronik Fuarı’nda (Consumer Electronics Show-CES) , “Ortak Ulaşım Eko-sistemi” ni Serg....
Rakamlarla 2016 MotoGP Sezonuna Bir Bakış!Heyecan, sürpriz, hırs, hedef, baskı, başarı, kıyasıya mücadele, mutluluk, gurur, huzur, tüm bu duyguların bir....
2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ....
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Jorge Lorenzo’dan Dünya Şampiyonları Müzesi “World Champions by 99” Üç MotoGP olmak üzere toplam beş Dünya Şampiyonluğu bulunan başarılı pilot Jorge Lorenzo, açtığı müzesi ile he....
Monza Rally Show 2016’nın Galibi MotoGP Yıldızı Valentino Rossi! Monster Energy Monza Rally Show’da beşinci zaferine imza atan Rossi, 2016 organizasyonlarında da birinci olara....