Motosiklet sektörünün efsanesi aramızdan ayrıldı!

Motosiklet sektörünün efsanesi aramızdan ayrıldı!

Dünyanın en büyük motosiklet tasarımcısı olarak tanının Massimo Tamburini , 70 yaşında hayata veda etti .

08 Nisan 2014

Tamburini , 13 yılı aşkın bir süre MV Agusta’da Tasarımın başında idi. Kariyerinin  önemli bir bölümünü Claudio Castiglioni ile birlikte geçirip, Cagiva, Ducati ve MV Agusta motosikletlerini tasarladı. MV Agusta F4 ve Brutale tasarladığı en önemli modeller arasındadır.

 

Motosiklet sektörünün efsanesi aramızdan ayrıldı!

 

Giovanni Castiglioni, Tamburini için;

 

“Massimo Tamburini motosiklet sektörünün efsanelerinden biri oldu.  O gerçekten büyük bir tasarımcı ama herşeyden önce motosikler onun tutkusuydu. Ben onun tutkulu, çoşku ve kararlılığını hatırlamak istiyorum. Tamburini, MV Agusta’ya bir miras bıraktı. Ve adı her zaman çok önemli bir yer işgal edecek.” dedi.

İLGİLİ HABERLER
Tamburini’nin Son Eseri T12 Massimo!2014 senesinde hayata gözlerini yuman Massimo Tamburini, geride oğlu Andrea Tamburini tarafından yeniden hayat....
Massimo Tamburini - Mükemmel Progettista'ya MinnetBu yılın 6 Nisan günü, 70 yaşında aramızdan ayrılan Massimo Tamburini, günümüzde kullandığımız motosikletleri ....
Massimo Tamburini Aramızdan Ayrıldı.Motosiklet dünyasında hep hatırlanan ve asla unutulmayacak olan usta bir isim ne yazık ki aramızdan ayrıldı. .