Motosiklet Ve Genel Seçimler

Motosiklet Ve Genel Seçimler

Bu ay motorda can sıkıcı konuları sizlerle paylaşmak istiyorum: Doların başını alıp gitmesi ve bununla birlikte Euro’nun artışı, motor satışlarını engelleyecek gibi görünüyor. Vergileri yazmaktan bıktık. Eminim, hepimiz 7 Haziran seçimlerini bekliyoruz.

08 Mayıs 2015

Motordan, motosikletten bahseden olacak mı diye bütün partileri sabırla izliyorum. Adayları takip ediyorum, motosiklette propaganda yapacak bir babayiğit çıkacak mı diye medyayı didik didik ediyorum.

Motor kullanıcısı sayısı her gün artıyor. Parasıymış, vergisiymiş, malzemesiymiş derken o aşk beyne düştükten sonra kendinizi durduramıyorsunuz. Bir şekilde motor alınıyor. Hele şu gelmesini beklediğimiz sıcak günlerle karşılaşınca ne yapacağımızı şaşırmış halde olmamız yok mu, her şey unutuluyor. Benim önerim, alın bir motosiklet ve rüzgârla beraber yaşamaya başlayın.

 

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu öncesi bisiklet şovdan etkilenmedim dersem yalan olur. Düşünsenize, Cumhurbaşkanımız motosikletle turda güvenlik sağlıyor. Ama kullanacağı motoru seçme konusunda ona yardım etmek zorundayız: Bir enduro yakışır, hatta kocaman bir chopper daha mı havalı olur? Belki de bir race motor? İnşallah sezon sonunda Şampiyon Kenan bu konuda küçük hazırlıklar yapar. Onu destekleyeceğim.

 

Motosikletin üzerindeki vergi yüklerinin azalması için devletin en üst kişilerine ulaşmamız gerekir. Bu kadar yazı çiziden sonra geldiğimiz noktanın tadı yok. Hem fiyatlar artıyor, hem de vergiler… Gözden kaçan başka bir konu da motosiklet malzemeleri… Kalite, güven, uzun süreli kullanım gibi özellikler aramaya başlayınca kask, mont, tulum, çizme ve eldiven gibi günlük kullanım materyalleri uçuk rakamlara çıkıyor. Servis, yağ, lastik konularına hiç girmiyorum. Orası daha büyük bir karmaşa.

 

Bunların dışında günlük hayatımız nasıl gidiyor? Çalıştığımız iş yerinden memnun muyuz? Eşimizin motora bakışında bir değişiklik oldu mu? Etrafınızdakiler size hayranlıkla mı bakıyor? Ustanızla aranız nasıl? Yaklaşan yaz günlerinde planladığınız bir gezi var mı? Motorcuların ziyaret ettiği ve size tavsiyede bulundukları lokantalar var mı? Konaklamak istediğinizde herkese önereceğiniz bir otel ismi var mı?

 

Bu kadar çok negatif duruma rağmen, inanın motora bindikten sonra her şey unutuluyor. Ben sabırla şu genel seçimleri ve partilerin adaylarını dikkatle takip etmeye devam edeceğim. Motosiklet kardeşliğinin çok güçlü olduğunu biliyorum. Herkes her görüşte olabilir. Ama şu dakikadan itibaren bizlerin biraz daha egoist olması gerekiyor. Motorlara bu kadar çok para vermeyelim. Vergiler bizi yıpratmasın. Motora ilişkin parlak fikirler ve yaratıcı çözümler üreten bir politikacı varsa biz onu destekleyelim.

 

Zor gibi görünüyor, değil mi? Hiç de zor değil. Bu bir fırsat ve bu fırsatı değerlendirme zamanı geldi. Şimdi adayları tek tek tarıyoruz ve içinden motorcu olanları buluyoruz. Çoğunluk nerde ise oyumuz oraya olsun mu?

 

Bir fikirdir. Kimseyi kızdırmak istemem ama benim görüşüm böyle.􀀟

İLGİLİ HABERLER
Motor Kullanmak Sanattır!Herkes motor kullanamıyor. Kullanmayı öğrenen bu tutkunun esiri oluyor. Bu tablo uzun senelere varan yelpazede....
Motosiklette Yeni DönemTürkiye Motosiklet Federasyonu Başkanını seçmek için 26 Ekim 2016 günü genel kurul çalışmalarını tamamladı. Me....
Motosiklet Programları.
Motosiklet Kullanıcıları CemiyetiBana öyle geliyor ki, çok yakında ülke çapında bir “Motosiklet Kullanıcıları Cemiyeti” kurulacaktır. Çok farkl....
Nasıl Bir Federasyon?Olağanüstü günler yaşıyoruz. Hayat devam ediyor. Motorlar yollarda. Bazı arkadaşlarım Avrupa’nın çeşitli ülkel....
İstanbul Park...Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Türkiye Motosiklet Federasyonu adına bazı ülkelerdeki pistlerde yarış planlamal....