Motul ve MV Agusta’dan Global Dev İşbirliği!

Motul ve MV Agusta’dan Global Dev İşbirliği!

Dünyaca ünlü madeni yağ şirketi Motul, efsane İtalyan motosiklet üreticisi MV Agusta ile geniş kapsamlı bir global işbirliği anlaşması imzaladı.

24 Haziran 2016 Yazı:Özlem Köseoğlu

İki dev firma arasında gerçekleşen anlaşmaya göre, İtalyan motosiklet üreticisinin fabrikasının her seviyesinde Motul’un geniş kapsamlı ürünlerinin kullanılması ve bunun yanı sıra tüm MV Agusta motosikletlerinin ilk dolum yağının Motul olması kararlaştırıldı. 


Motul ve MV Agusta’dan Global Dev İşbirliği!


Motul’un konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde "MV Agusta gibi ikonik, efsanevi, ve prestijli bir marka ile gerçekleştirdiğimiz bu yeni ortaklığı açıklamaktan memnuniyet duyuyoruz. Yüksek kalite ve performans, iki şirketimiz arasındaki ortak paydalardır ve iki firma olarak gerçek yarış tutkunlarıyız. Bu işbirliğinin hem yarış pistinde hem de dağıtım ağında kısa sürede meyve vereceğinden kuşku duymuyoruz."


Motul ve MV Agusta’dan Global Dev İşbirliği!

 MV Agusta Firmasının Başkan ve CEO’su Giovanni Castiglioni


Türkiye Distribütörünü Korlas’ın yaptığı MV Agusta firmasının Başkan ve CEO’su Giovanni Castiglioni ise şunları ekledi: "Bu işbirliğini, yağ sektörünün önde gelen markasıyla yapılmış basit bir iş ortaklığı olarak değil motosikletlerimizin üretim sürecine yapılan temel bir katkı olarak görüyorum. Her bir dişlinin sadece el ile monte edildiği motosikletimizin yeni anlaşma ile birlikte hak ettiği ürünlere kavuşmasından ötürü memnunum.”


İLK DOLUM ve SERVİS ORTAKLIĞI

Bu işbirliğine göre güvenilir ve yüksek performanslı ürünleriyle bilinen Motul'un 7100 %100 sentetik yağları, fren sıvıları ve soğutucuları, tüm MV Agusta motosikletlerinde ilk dolum yağı olarak kullanılacak. Dünyada 100’den fazla ülkede yer alan Motul firmasının kapsamlı bir dağıtım ağı mevcut. Ayrıca MV Agusta bu özel Global işbirliğinin bir sonucu olarak bundan sonra servislerinde Motul ürünlerini tavsiye edecek. 


Motul ve MV Agusta’dan Global Dev İşbirliği!

 

ENDÜSTRİYEL ORTAKLIK

Bu ortaklığa göre MV Agusta'nın Varese'deki üretim tesisleri, Motul Grubu’nun endüstriyel yağlarının bölümü olan MotulTech ürünlerini kullanmaya başlayacak. Bu yüksek teknoloji yağlar, özellikle sanayi ekipmanının yağlanması ile metallerin işlenmesi ve dönüştürülmesi için geliştirilmekte ve üretilmektedir.

 

MV Agusta ile yapılan anlaşmaya hidrolik, vites ve kızak yağları gibi sanayi bakım yağları tedariği de dahil edilmiş ve ayrıca parça temizleme & koruma sıvılarının da MotulTech ürünlerinden tedarik edilmesi kararlaştırılmış durumda. Motul'un, tasarımdan nihai ürüne kadar her aşama için uygun bir ürünü bulunması sebebiyle buradaki asıl amaç; MV Agusta'ya "Döküm, Delme, Doldurma" konseptini yansıtan ve tüm üretim sürecini kapsayan verimli düzeyde çözümler sunmak.

 

Motul ve MV Agusta’dan Global Dev İşbirliği!

MV Agusta Reparto Corse Takımı  Leon Camier

 

YARIŞ ORTAKLIĞI  

Hem Motul firmasının hem de MV Agusta’nın yarışlar için uzun süredir tutku ile çalıştıkları açıkça bilinen bir gerçek... Motul’un, FIM Dünya Süperbike Şampiyonası’nda MV Agusta Reparto Corse takımına verdiği destek ile bu yeni yarış ortaklığı devam etmektedir. Ayrıca Leon Camier, WSBK' da Motul'a birçok Dünya Şampiyonluğu unvanı kazandıran yarış konusunda tartışılmaz bir uzmanlık elde edecektir. Bu arada Lorenzo Zanetti ve Jules Cluzel Dünya Supersport Şampiyonası’nda bu destekten faydalanmış olacaklar.

 

26-28 Şubat 2016 tarihinde Avustralya Philip Adasında düzenlenen serinin ilk yarışından itibaren, tüm MV Agusta 1000 F4 & MV Agusta F3 675 yarış motosikletlerinde özellikle de ünlü 300V yağları ve Motul MC Bakım ürünleri olmak üzere tümüyle Motul ürünleri kullanılmaktadır.

 

Öyle görünüyor ki Motul ve MV Agusta “Motosiklet” tarihinde yeni efsaneler oluşturmak ve yeni sayfalar açmak için gerekli her adımı bundan sonra birlikte atacak.

İLGİLİ HABERLER
Motul M1 Helmet 250 ML Vizör TemizleyicisiMotosiklet bakım ürünlerinin Motul M1 Helmet 250 ML Vizör Temizleyicisi fiyatı ve genel bilgilerini buradan ....
Motul M2 Helmet Interior Clean 250 ML Motosiklet bakım ürünlerinin Motul M2 Helmet Interior Clean 250 ML fiyatı ve genel bilgilerini buradan incel....
Motul, MV Agusta İle Global İşbirliği Anlaşması İmzaladıDünyanın önde gelen madeni yağ şirketi Motul, efsanevi motosiklet üreticilerinden biri olan MV Agusta ile geni....
Motul E2 Moto Wash 1 LitreHangimiz istemeyiz motorumuzun tertemiz olmasını, hem de kısa bir süre içerisinde!.
Motul E9 Wash Wax Spray 400LMotosikletinizi yıkamak istiyorsunuz ama çok zamanınız yok. “Şöyle sihirli bir sprey olsa da 2 dakikada temizl....
Motul E8 Scratch Remover 100ML (Çizik Giderici)Ne kadar dikkat etsek de bazen elimizde olmayan sebeplerden dolayı bazı koşullarda, hem motosiklet grenajların....