MV Agusta Brutale 800 Dragster

MV Agusta Brutale 800 Dragster

Ve Brutale 800 Dragster'ın haberi beklenenden hızlı geldi.

02 Şubat 2014 Yazı:Batuhan Emrem

Geçtiğimiz günlerde casus resimleri internete sızan MV Agusta'nın yeni modeli Brutale 800 Dragster resmi olarak tanıtıldı. İsminden de anlaşılacağı gibi Dragster başlı başına yeni bir model değil, Brutale ailesinin yeni bir üyesi. Elbette onu başka bir model yapan değişik özellikleri var. Bu farklılığın en başında neredeyse yok denecek kadar kısa ve küçük olan yolcu selesi ve 200/50/17 ölçülerindeki Pirelli Diablo Rosso arka lastiği yer alıyor. Brutale 800 Dragster, modelin tanıtılmadan önce ortalıkta gezen turboşarj dedikodularını da Brutale 800 modelinde kullanılan 798 cc hacmindeki 3 silindirli atmosferik motoruyla sonlandırmış oluyor. Kuru ağırlığı 167 kg olan Dragster 11 600 devir/dk'de 125 beygir güç üretiyor. Ekektronik açıdan özellikleri de Brutale ailesinin 3 silindirli modelleriyle benzer olan Dragster 4 farklı sürüş modu (Sport, Normal, Rain, Custom) ve 8 kademeli çekiş kontrolüne sahip. Yakıt beslemesi ise ride-by-wire ile yapılıyor.

 

MV Agusta Brutale 800 Dragster

 

MV Agusta, Brutale 800 Dragster'de tamamı ayarlanabilir 43 mm'lik Marzocchi süspansiyonlara görev verirken arkada ise yine ayarlanabilen Sachs marka amortisörler kullanmış. Frenlerde ise yine bir İtalyan markası olan Brembo'nun 320 mm diskleri ısıran 4 piston kaliperli frenleri tercih edilmiş ayrıca frenler ayarlanabilir ABS'ye de sahip.

 

Brutale 800 Dragster ilk yılında yoolara beyaz ve mat gri renkleriyle çıkacak. Avrupa için belirlenen satış fiyatı ise 13 490€.

 

MV Agusta Brutale 800 Dragster

İLGİLİ HABERLER
MV Agusta Brutale 800 DragsterSamimi olalım - görünüşü bu motorun herşeyi. Latin butik markasının en son üç-silindirli modeli, MV Agusta Bru....
Alkadesign İmzalı Dragster'ler!Saf haliyle bile sıradışı olan MV'nin Dragster'ı Alkadesign yorumuyla bir boyut daha ileri gidiyor..