MV Agusta Reparto Corse Dünya Superbike’a Geri Dönüyor.

MV Agusta Reparto Corse Dünya Superbike’a Geri Dönüyor.

EICMA’dan bu ayın başında alınan habere göre, Giovanni Castiglioni ikonlaşmış MV Agusta adını Dünya Superbike Yarışlarına geri getirdi.

19 Kasım 2013 Yazı:Teoman Cem Katoğlu

MV Agusta Reparto Corse’nin WSBK’e dönüşü, Rus işadamı Alexander Yakhnich’in yarış eforlarını finanse etmesi  sayesinde Yakhnich Motorsport Team ortaklığı ile gerçekleşecek.

Rus ismi hatırlayamayan ya da tanımayanlar için ise; Yachnich Motorsport, Dünya Superbike!ın Rusya raundunu organize eden kulüptür, ayrıca Sam Lowe’nin Dünya Supersport Şampiyonası’nda bu sene bindiği yarı-fabrikasyou Yamaha YZF-R6’nın arkasındaki ekip de bu kulüptü.
 
Yeni MV Agusta için Dünya Supersport sınıfındaki hedef MV Agusta F3 675 ile ilk üçte yer almak, ayrıca İtalyan markanın halen bir sürücüye ihtiyacı olsa da, hedefini gerçekleştirmek için kesinlikle doğru takım ile birlikte.
 
2014 Dünya Superbike için elbette bir gelişim yılı olacak, fakat Castiglioni ,EICMA basın konuşmasında takımının gelecek olan sezonlarda MV Agusta F4RR ile gerçek bir WSBK rakibi olmayı umduğunu açıkladı.
 
Henüz önümüzdeki sene iki sınıfta da MV Agusta Reparto Corse’yi kimin süreceğine dair hiç bir haber olmamasına rağmen Varese bu ay sonuna bir açıklama yapılmasının beklenebileceğini ifade etti.
 
Castiglioni; “Resmi olarak yarışlara dönüşümüz bizim için çok önemli ve de hırslı bir adım. Yarışmak babam için her zaman en büyük tutku olmuştur ki bu markamızı, motosikletin 500cc’den Paris-Dakar’a hatta ilk Superbike Dünya Şampiyonasına kadar uzanan ve Ducati tarafından kazanılmış olma unvanına bir çok dalda iten şey oldu. Rüyası MV’yi tekrar pistlerde görmekti ki bunu yapan kişi olmakla çok gurur duyuyorum.” açıklamasında bulundu.
İLGİLİ HABERLER
Custom Ruhu Ateşleyen 2017 Triumph Bonneville Bobber!Triumph, Bonneville ailesini 2017 Triumph Bonneville Bobber ile genişletiyor. .
2017 MV Agusta F4 RC!İtalyan markanın en üst sınıf üyelerinden birisi, Yeni Racing Kit’i ve 2016 WSBK üniforması ile 2017 MV Agusta....
BMW Motorrad Brezilya'da Motosiklet Üretimine BaşladıBMW Motorrad ilk defa yatırımın tamamını kendi yaptığı Almanya dışında bir ülkede Brezilya'da motosiklet üretm....
LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı!Motor yağları ve katkı maddeleri alanında uzman Alman LIQUI MOLY şirketi, 2020'ye kadar yarış serisinde kalaca....
Motoron, Artık Haber Uygulaması Bundle’da! Yüzbinlerce kullanıcısı olan iOS ve Android uyumlu Bundle uygulaması ile Motoron artık elinizin altında. .
Üsküdar'dan Bursa'ya Harley-Davidson Meme Kanseri Farkındalık Yolculuğ...Üsküdar Belediyesi, Ekim ayı boyunca devam eden Meme Kanseri Farkındalık etkinlikleri kapsamında Onkoday ve Ha....