MV Agusta Reparto Corse Dünya Superbike’a Geri Dönüyor.

MV Agusta Reparto Corse Dünya Superbike’a Geri Dönüyor.

EICMA’dan bu ayın başında alınan habere göre, Giovanni Castiglioni ikonlaşmış MV Agusta adını Dünya Superbike Yarışlarına geri getirdi.

19 Kasım 2013 Yazı:Teoman Cem Katoğlu

MV Agusta Reparto Corse’nin WSBK’e dönüşü, Rus işadamı Alexander Yakhnich’in yarış eforlarını finanse etmesi  sayesinde Yakhnich Motorsport Team ortaklığı ile gerçekleşecek.

Rus ismi hatırlayamayan ya da tanımayanlar için ise; Yachnich Motorsport, Dünya Superbike!ın Rusya raundunu organize eden kulüptür, ayrıca Sam Lowe’nin Dünya Supersport Şampiyonası’nda bu sene bindiği yarı-fabrikasyou Yamaha YZF-R6’nın arkasındaki ekip de bu kulüptü.
 
Yeni MV Agusta için Dünya Supersport sınıfındaki hedef MV Agusta F3 675 ile ilk üçte yer almak, ayrıca İtalyan markanın halen bir sürücüye ihtiyacı olsa da, hedefini gerçekleştirmek için kesinlikle doğru takım ile birlikte.
 
2014 Dünya Superbike için elbette bir gelişim yılı olacak, fakat Castiglioni ,EICMA basın konuşmasında takımının gelecek olan sezonlarda MV Agusta F4RR ile gerçek bir WSBK rakibi olmayı umduğunu açıkladı.
 
Henüz önümüzdeki sene iki sınıfta da MV Agusta Reparto Corse’yi kimin süreceğine dair hiç bir haber olmamasına rağmen Varese bu ay sonuna bir açıklama yapılmasının beklenebileceğini ifade etti.
 
Castiglioni; “Resmi olarak yarışlara dönüşümüz bizim için çok önemli ve de hırslı bir adım. Yarışmak babam için her zaman en büyük tutku olmuştur ki bu markamızı, motosikletin 500cc’den Paris-Dakar’a hatta ilk Superbike Dünya Şampiyonasına kadar uzanan ve Ducati tarafından kazanılmış olma unvanına bir çok dalda iten şey oldu. Rüyası MV’yi tekrar pistlerde görmekti ki bunu yapan kişi olmakla çok gurur duyuyorum.” açıklamasında bulundu.
İLGİLİ HABERLER
Monza Rally Show 2016’nın Galibi MotoGP Yıldızı Valentino Rossi! Monster Energy Monza Rally Show’da beşinci zaferine imza atan Rossi, 2016 organizasyonlarında da birinci olara....
Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar!HJC Kask, 45. Yıl Dönümü için markalaşmış Star Wars motosiklet kasklarını 2017 koleksiyonu için tanıttı. .
Motosiklet Yakıt Tüketimini Azaltmanın Yedi Yolu! Motosikletimizin yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltmanın birkaç ipucuna gelin beraberce bir göz atalım. .
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
Euro Be, Kim Tutar Seni! Motosiklet pazarının ritmini belirleyen Euro bölgesi, motosiklet dünyasının kalbi olarak adlandırılır. Amerik....
Enduro’da Sınıfının İlki: 2017 BMW G 310 GS’e Yakın Bakış!2017 BMW G 310 GS, sınıfının bir ilki olarak Enduro segmentine imzasını atıyor ve böylece G 310 GS sınırsız ma....