Pedrosa, ameliyat sonrası mutlu!

Pedrosa, ameliyat sonrası mutlu!

Pedrosa, Cuma ”2011’de aynı sezonda geçirmiş olduğum bir kaza sonucunda sağ köprücük kemiğime takılan plaka ve 13 vidanın çıkarılması için bir ameliyattan geçtim ” açıklamasında bulundu.

16 Kasım 2013 Yazı:Teoman Cem Katoğlu

Dr Xavier Mir tarafından Barselona Quiron Dexeus Üniversite Hastanesi’nde yapılan operasyon; Respol Honda Team sürücüsünün sağ köprücük kemiğinden 1 adet plaka ve 13 adet vida çıkarılmasını kapsıyor. Bu parçalar İspanyol sürücünün 2011 Fransız Grandprix’inde Marco Simoncelli ile çarpışması sonucu olan kazadan sonra takılmıştı.

Ameliyat sonrası kameralar karşısına çıkan Perdosa, “Her şeyin nasıl geliştiğini gözlemlemek ve hepsinden öte biraz daha dinlenme zamanı tanımak için birkaç gün daha beklememiz gerekiyor. Bu nedenle ameliyat için programımızdaki bu tatili seçtim. Şimdi dinlenmeliyim fakat tamamen iyileşmek için can atıyorum” dedi.

Bu sezonun başlarında Pedrosa’nın Alman Grand Prix’inin dışında kalmasına sebep olan ve Sachsenring’de iken geç farkına vardığı hasar da sol köprücük kemiğinde meydana gelmişti.

 

İLGİLİ HABERLER
MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı..
LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı!Motor yağları ve katkı maddeleri alanında uzman Alman LIQUI MOLY şirketi, 2020'ye kadar yarış serisinde kalaca....
2016 MotoGP Dünya Şampiyonu: Marc Marquez!MotoGP Japonya GP’sinde Movistar Yamaha Pilotları Rossi ve Lorenzo’nun düşmesi sonrası Repsol Honda Pilotu Mar....
MotoGP: Aragon Yarış SonuçlarıMarquez, evinde liderliği kimselere kaptırmadı..
KTM RC16 MotoGP ve Moto2 Projesi2017 MotoGP sezonu öncesinde çeşitli testlerle geliştirilen ve testleri devam eden RC16 hakkında genel bilgi v....
MotoGP: Misano Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunda kazanan sekizinci farklı yarışçı Misano raundunda Dani Pedrosa oldu. .