Pedrosa, ameliyat sonrası mutlu!

Pedrosa, ameliyat sonrası mutlu!

Pedrosa, Cuma ”2011’de aynı sezonda geçirmiş olduğum bir kaza sonucunda sağ köprücük kemiğime takılan plaka ve 13 vidanın çıkarılması için bir ameliyattan geçtim ” açıklamasında bulundu.

16 Kasım 2013 Yazı:Teoman Cem Katoğlu

Dr Xavier Mir tarafından Barselona Quiron Dexeus Üniversite Hastanesi’nde yapılan operasyon; Respol Honda Team sürücüsünün sağ köprücük kemiğinden 1 adet plaka ve 13 adet vida çıkarılmasını kapsıyor. Bu parçalar İspanyol sürücünün 2011 Fransız Grandprix’inde Marco Simoncelli ile çarpışması sonucu olan kazadan sonra takılmıştı.

Ameliyat sonrası kameralar karşısına çıkan Perdosa, “Her şeyin nasıl geliştiğini gözlemlemek ve hepsinden öte biraz daha dinlenme zamanı tanımak için birkaç gün daha beklememiz gerekiyor. Bu nedenle ameliyat için programımızdaki bu tatili seçtim. Şimdi dinlenmeliyim fakat tamamen iyileşmek için can atıyorum” dedi.

Bu sezonun başlarında Pedrosa’nın Alman Grand Prix’inin dışında kalmasına sebep olan ve Sachsenring’de iken geç farkına vardığı hasar da sol köprücük kemiğinde meydana gelmişti.

 

İLGİLİ HABERLER
2017 Geçici MotoGP Takvimi Güncellendi!18 ayaktan oluşan 2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi güncellendi. .
Rakamlarla 2016 MotoGP Sezonuna Bir Bakış!Heyecan, sürpriz, hırs, hedef, baskı, başarı, kıyasıya mücadele, mutluluk, gurur, huzur, tüm bu duyguların bir....
2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ....
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....