Peugeot Speedfight’ın Total Sport Versiyonu Ortaya Çıktı!

Peugeot Speedfight’ın Total Sport Versiyonu Ortaya Çıktı!

Peugeot bu hamleyi, modelin üretimine başlayışının 20. Senesine denk getirerek Speedfight 4 modelinin yeni versiyonunu ortaya çıkardı.

29 Nisan 2016 Yazı:Özlem Köseoğlu

Peugeot, aynı zamanda yağ devlerinden Fransız Total firması ile 20 seneyi bulan ortaklıklarına, bu vesile ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış oldu. İkilinin ortaklıkları, “Dünya Ralli Şampiyonası”nda sayısız zaferlere imza atmış olan 206 WRC modeli ile biliniyor. Bu, aslında WRC temalı pek çok Speedfight scooterın tasarlanması ile senelerdir kutlanan bir durum.

 

Peugeot Speedfight’ın Total Sport Versiyonu Ortaya Çıktı!


Speedfight Scooter’ın dördüncü nesli baz alınarak tasarlanan Total Sport, daha önceki versiyonuna oranla %5 daha fazla güç ve %15 daha fazla tork sağlayan sıvı soğutmalı iki zamanlı motora ve Dell’Orto karbüratöre sahip. Yeni versiyonda, 32 mm ters ön çatallar, arka amortisör haznesi, alaşımlı jantıyla 12 inç lastikler mevcut. Peugeot’dan verilen bilgiye göre, bütün bu kombinasyonlarla birlikte, ayak paneli tarafında bulunan yakıt deposu ile daha gelişmiş bir denge ve daha keskin bir yol tutuş sağlanmaktaymış. Bunların yanı sıra fren olarak radyal kaliperli 215mm ön fren diski ve yine arkada Shuricane disk bulunuyor.


Peugeot Speedfight’ın Total Sport Versiyonu Ortaya Çıktı!

340 beygir gücüne sahip Peugeot Exalt Konsept Modeli

 

Speedfight'ın tasarımında görünüş olarak helikoid farları ile Peugeot Exalt koncept araba modelinden ilham alındığı söyleniyor. Ayrıca Peugeot Speedfight'ta, dama tahtası zeminde bulunan alüminyum ayaklıklar, adı üstünde spor görüntüsünü destekleyen kırmızı eklentiler ile de şık bir görüntü sağlanmış.


Peugeot Speedfight’ın Total Sport Versiyonu Ortaya Çıktı!


Paketin içerisinde gösterge paneli bölümünde hem USB hem de 12V soket bulunuyor ve ayrıca RAM X-Grip Akıllı Telefon Tutucusu da mevcut. Türkiye’ye gelişi hakkında kesin bir bilgi bulunmayan Peugeot Speedfight Total Sport versiyonunun fiyatı ise 2,099 € olarak açıklandı.  

İLGİLİ HABERLER
Yeni Peugeot Citystar 200iPeugeot, Citystar serisine 200i adlı yeni üyesini ekledi..
Peugeot.
Yeni Özel Versiyon Peugeot Metropolis Blue-LinePeugeot, özel versiyon Metropolis Blue-Line'ını görücüye çıkardı. İşte detaylar....
9 Bin Liraya Nasıl Bir Skuter Alsak?Sıfır veya ikinci el, ne alsak diye piyasaya bakındık…Hava sıcak, terlik ve tişörtün üzerine bir yarım kask, b....
Peugeot Metropolis 400Viraj ustası 3 tekerlekli ile şehri pist gibi kullanmak.
Peugeot Django 150 İncelemeRetro skutere yeni bir soluk: Peugeot Django.