Polaris'in 2015 İlk Çeyreği Satış Gelirleri

Polaris'in 2015 İlk Çeyreği Satış Gelirleri

Polaris'in satış gelirleri 2015 yılı ilk çeyreğinde %74.1'lik artış gösterdi.

25 Nisan 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Polaris Industries, satış gelirlerinde %74.1 oranında artış olduğunu duyurdu. Şirketin 2015 ilk çeyreği raporuna göre, bünyesinde bulundurduğu Indian ve Victory markalarının yanı sıra Polaris Slingshot, 137,4 milyon dolarlık gelir sağladı. 2014 yılının aynı çeyreğine bakıldığında, 78.9 milyon dolarlık gelirin 2015 yılında oldukça arttığı görülüyor.

 

Polaris Slingshot 2015

Polaris'in 2015 İlk Çeyreği Satış Gelirleri

 

Polaris, müşterilerin perakende taleplerinin %40 oranında arttığını ve Slingshot satışlarının da beklentileri aştığını iddia etmesiyle birlikte, Victory ve Indian da aynı çeyrek için satışlarda artış gerçekleştğini rapor etti. Bu başarının, doların güçlenmesi ile Kuzey Amerika pazarının kıta dışı satışlarının %12 oranında düşmesinden kaynaklanıyor.

 

Polaris'in, motosiklet operasyonları başarılı olsa da, daha iyi olabilirdi. Indian Scout'un nakiliyat süreci çeyreğin sonunda başlarken, yeni bir boyama sisteminin benimsenmesi de üretimi geciktirdi. Yeni boyama sistemi şu an tamamen kullanıma hazır ve Polaris'in dediğine göre süreç, siparişlerin önemli birikimini karşılamak için hızlanıyor.

 

Polaris, 2015 satışlarının 348.7 milyon dolarlık 2014 satışlarına oranla %55-%70 oranında artış göstererek yıl boyunca momentini korumasını bekliyor.

 

Polaris Industries, 2013 yılının aynı çeyreğinde gerçekleşen 80.9 milyon dolarlık satışlarıyla karşılaştırıldığında 2015 ilk çeyreğinde 88.6 milyon dolar değerinde net kazanç elde etti.

İLGİLİ HABERLER
Polaris, MV Agusta’yı mı Alıyor?Amerikan firmanın, bir süredir finansal anlamda zor durumda olan ünlü İtalyan motosiklet üreticisi MV Agusta i....
Polaris'in Yeni SAPANı : Polaris Sling ShotSlingshot aslında çok yeni bir araç değil. İki senedir Amerika’da üretiliyor. Ancak Avrupa için yapılan araç i....
Polaris ve Brammo İş Birliğinde Elektrikli Motosiklet ÜretimiElektrikli motor üreticisi Brammo, Polaris ile güçlerini birleştirerek elektrikli bir motosiklet üretecek. İşt....