Redbull Sea To Sky Start Aldı!

Redbull Sea To Sky Start Aldı!

26-27-28 Eylül tarihlerinde Antalya Kemer'de yapılan Sea To Sky Enduro yarışı bugün plaj parkuruyla start aldı.

26 Eylül 2014 Yazı:Batuhan Emrem

Ülkemizde Redbull sponsorluğunda gerçekleştirilen ve birçok yabancı yarışçının da katıldığı Sea To Sky, üç gün boyunca enduro severleri egzoz sesleri ve toz bulutlarına doyurarak heyecanlı anlar yaşatmak için bugün Kemer'in Kındılçeşme Plajı'nda hazırlanan, hem doğal hem de insan yapımı engellerin bulunduğu parkur ile start alarak önümüzdeki iki gün içinde bizleri nasıl bir heyecanın beklediğini belli etmiş oldu. Akdenizi'in şahane havası ile birlikte oldukça güzel şaartlarda start alan yarışçılar motokros parkuruna benzeyen bu etabı bitirdikten sonra artık gidonlarını Olympos dağının tepesine çevirecekler.

Redbull Sea To Sky Start Aldı!

Cumartesi günü orman etabında mücadele edecek olan yarışçılar, Toros makileri arasından 75 km ilerledikten sonra üçüncü gün ise parkurun en sonunda bekleyen Redbull bitiş kemerini ilk olarak geçmek için 2365 metrelik Olympos Dağı'nı tırmanmaya çalışarak denizden göğe kadar uzanacaklar. Olympos'a varıp tanrıların huzuruna çıkma şerefine erişecek şampiyonun kim olacağı şu an için merak konusyken 1700 metrelik ağaç sınırına çıkmayı başaran yarışmacılar gümüş madalya, 1100 metreye çıkmayı başaranlar ise bronz madalya ile ödüllendirilecekler.

 

Redbull Sea To Sky Start Aldı!

 

Redbull Sea To Sky Start Aldı!

İLGİLİ HABERLER
Redbull Sea To Sky'da 2. GünAntalya'nın Kemer bölgesinde gerçekleştirilen Redbull Sea To Sky bugün yapılan orman etabıyla tamamlandı..