Redding: MotoGP'de Mücadele Etmek Her Sürücünün Hayalidir

Redding: MotoGP'de Mücadele Etmek Her Sürücünün Hayalidir

İlk kez premier sınıfta mücadele edecek olan Scott Redding'i, uzun bir haftasonu bekliyor.

19 Mart 2014 Yazı:Ahmet TEZCAN

21 yaşındaki İngiliz sürücü; premir sınıftaki ilk yarışında, 100.kez piste çıkmış olacak. Redding, bu yıl yeni takımı GO&FUN Honda Gresini ile MotoGP'de mücadele verecek.

 

Redding, kış testleri boyunca tutarlı bir ilerleme kaydetti. Devamlı olarak tur zamanlarını iyileştiren sürücü, açık sınıfa henüz geçmiş olan Honda RCV1000R'ını günden güne geliştiriyor.

 

Scott, ilk premier sınıf yarışı için: "MotoGP'de yarışmak her sürücünün hayaldir. Bu yüzden Pazar günü gerçekten çok özel bir gün olacak. Piste çıktığımda biraz heyecanlı olacağımı düşünüyorum. Yine de bu yeni macerada neler yapacabileceğimizi merak ediyorum." şeklinde konuştu.

 

Sezon başındaki beklentileri ise şöyle: "Şimdiki amacım açık sınıfta Honda ile zirvede olmak. Bunun için Nicky Hayden'ı geride bırakmam gerekiyor. Aramızdaki deneyim farkı nedeniyle, bu kolay olmayan bir iş."

 

"Lastikler, elektronikler ve MotoGP'de 22 turdan fazla yarışmak hakkında öğreneceğim çok şey var. Losail pistini ve gece sürüşlerini seviyorum. Bu benzersiz bir deneyim. Piste çıkışımın 100. seferinin, ilk MotoGP yarışım olması harika! 

 

İLGİLİ HABERLER
MotoGP: Misano Yarış SonuçlarıMisano Grand Prix'si, 13 Eylül 2015 Pazar günü inanılmaz bir yarışa sahne oldu. Damalı bayrağı birinci sırada ....
Testlerin Ardından Redding Mutlu, Bautista İse SorunluDün akşam sona eren MotoGP sezon öncesi testlerinde, GO&FUN Honda Gresini sürücülerinden çaylak Scott Redding ....
Scott Redding, Nick Hayden'ın ensesinde!Katar'daki MotoGP testinin açılış gecesinde Nick Hayden ile arasında 0.4 saniye bulunan Gresini sürücüsü yeni ....