Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar

Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar

Valentino Rossi ve Andrea Iannone, 2016 MotoGP'nin Sepang'ta yapılan ilk resmi testlerinde yeni kasklarını sergilediler.

05 Şubat 2016 Yazı:Ahmet TEZCAN

Andrea Iannone, pist performansında olmasa da en azından kask grafikleri konusunda Valentino Rossi'nin izinden gidiyor. Sepang'ta yapılan ilk sezon öncesi testlerde Iannone ve Rossi, yeni kask tasarımlarını sergilediler ve iki kask da harika görünüyordu.


Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar


İki pilot da İtalyan asıllı ve AGV kaskı kullanmakta fakat bu bir tesadüf olabilir. Valentino Rossi'nin Malezya'ya kış temalı bir kask getirmesi ve kavurucu bir havada bu kaskla piste çıkması oldukça gülünç bir oldu.


Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar


Doktor'un kaskında Druid Performance sanaçtısı Aldo Drudi'nin imzası bulunmakta. Drudi, tüm spor klasmanları için çok sayıda sınırlı kask üretiminde yer almış bir sanatçı. Rossi, Sepang kaskında Chihuahua temasını kaldırarak kaskın vizöründe bulunan ikonik "tartaruga" çıkartmasının kalmasını tercih etmiş.


Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar


Kaskın genelini havuçtan bir burnu, sarı şapkası ve atkısı olan gülümseyen bir kardan adam kaplamakta. Kar taneleri  kaskın arkasını ve çene kısmını süslerken, üç adet Monster logosu da karbon fiber yüzeyi donatmakta. Küçük Oakley Os ve Drudi Performance çıkartmaları ise kaskta bulunan tek çıkartmalar. Kesin bir bilgi olmasa da kış bitmeden kaskın replikasının mağazalarda yerini alması bekleniyor.


Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar


Iannone'nin kaskına gelecek olursak, İtalyan pilot kaskına bir martı tasarımı ekleyerek oldukça komik bir seçimde bulunmuş. Neden komik olduğunu da kısaca açıklayalım: Andrea Iannone 2015 MotoGP sezonunda Phillip Island'da yarışırken motosikletine bir martı çarpmıştı ve böylece motosiklette büyük bir delik açılmıştı. Buna rağmen Iannone yarışı üçüncü sırada tamamlamayı başarmıştı. Bu martı tasarımı, muhtemelen martının ona getirdiği şansı simgelemesi açısından "Avustralyalı martı arkadaşıma ithafen, her zaman kalbimdesin" sloganı ile tanıtıldı.


Rossi ve Iannone Yeni Kasklarını Tanıttılar


İLGİLİ HABERLER
2017 Geçici MotoGP Takvimi Güncellendi!18 ayaktan oluşan 2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi güncellendi. .
Rakamlarla 2016 MotoGP Sezonuna Bir Bakış!Heyecan, sürpriz, hırs, hedef, baskı, başarı, kıyasıya mücadele, mutluluk, gurur, huzur, tüm bu duyguların bir....
2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ....
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....