Saklı Cennet

Saklı Cennet

Gezdikçe her yerde güzel mekanlar çıkıyor karşımıza.

04 Kasım 2015 Yazı:Pervin Ozulu, Fotoğraf:Pervin Ozulu

Karşımıza çıkan yeni yerlerden bazısı bundan sonra artık hep buraya geleceğim dedirten yerlerdir.


 Öyle çok beğenir ve ruhumuza hitap eder ki daha oradan kalkıp gitmeden tekrar ne zaman gelineceğinin planını yaparız. Hatta bu planlara sevdiklerimizi de bir daha ki sefere getirip onlarla paylaşmayı dahil ederiz.  

 

Herkesin vardır aslında böyle tutkun olduğu yerler, benimsediği ve hep bir daha gitmekten keyif aldığı köşeler.


Beklentiler memnuniyeti belirler.

 

Saklı Cennet


Yemeğe midenizde yer yoksa bile burayı görüp de bir şeyler içmeden de gidilmez ki. Doğanın kucağında bir çay keyifi için bile de olsa oturulur ve seyir keyfi yapılmalı bence.


Bunca yola değer mi? İnsan sevdiği için dağları aşıp gitmez mi? İşte aynı şey, insan sevdiği bir şeyi ve sevdiği bir kişi uğruna her şeyi göze alır, almalı. Tadı tuzudur. Yolda fırtınaya yakalanmak, yorulup ve hala yol bitmek bilmez gibi hissetmek ve zahmetlerle bir yere gelmek işte o zaman içilen çayın tadı bambaşla olur. O tadı ayrı bir keyifle damakta yayılır, yüreğimize sobadan gelen sıcak gibi ısıtır. 


Saklı Cennet

Bazen gittiğimiz yere sadece güzeldi deriz, memnun da kalsak aynı yere gitmeyiz, bize hitap eden bir tılsımı eksikti belki. Yollara devam ettikçe yeni yerlere uğramaya ve keşfetmeye, denemeye devam ederiz.

 

Bu “Saklı Cennet” adındaki yer Kıyıköy’de nefis manzaralı güzel bir restaurant. Kayaların en yüksek yerinde kurulmuş, yükseklerden liman ve sahil manzarasıyle yemek yemek isteyenlere hitap eder. Sadece manzarası değil ortam da çok iyi, hem kapalı yeri hem açık yeri mevcuttur.

 

Günübirlik gezi için İstanbul – Kıyıköy güzel bir parkur ve varış yerinde mide için güzel yemekler ve seyir için güzel manzara sunan bir yerde mola yapmak ödül olsun.


Saklı Cennet


Saklı Cennet


İLGİLİ HABERLER
Hintli Firma Mahindra, Tarihi BSA Firmasını Satın Aldı!Kökeni 1930’lara dayanan İngiliz BSA (Birmingham Small Arms Company) Firması, Hintli otomotiv devi Mahindra ta....
2017 Kawasaki Z1000 R Edition Geliyor!Yeni 2017 Kawasaki Z1000 R Edition ile markanın Z1000 ailesi genişlemeye devam ediyor. Yeni modelin üst sınıf ....
2017 Honda CBF190X, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!CIMA’dan yeni bir haber daha, küçük segment Adventure ve sports-tourer karışımı 2017 Honda CBF190X, 14.Ulusla....
2016 Motoron Motosiklet Pist Günü Sonuçları2016 Senesinde İstanbul Park'ta yaptığımız Motoron Motosiklet Pist Günü sonuçlarını bulabilirsiniz..
2017 Suzuki V-Strom DL250, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda! Yepyeni 2017 model Suzuki V-Strom DL250, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda kendisini gösterdi. .
2017 Suzuki GSX-250R, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!Epeydir bekleniyordu, pek çok haberi yapıldı. Sonunda 2017 Suzuki GSX-250R, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fu....