Saklı Cennet

Saklı Cennet

Gezdikçe her yerde güzel mekanlar çıkıyor karşımıza.

04 Kasım 2015 Yazı:Pervin Ozulu, Fotoğraf:Pervin Ozulu

Karşımıza çıkan yeni yerlerden bazısı bundan sonra artık hep buraya geleceğim dedirten yerlerdir.


 Öyle çok beğenir ve ruhumuza hitap eder ki daha oradan kalkıp gitmeden tekrar ne zaman gelineceğinin planını yaparız. Hatta bu planlara sevdiklerimizi de bir daha ki sefere getirip onlarla paylaşmayı dahil ederiz.  

 

Herkesin vardır aslında böyle tutkun olduğu yerler, benimsediği ve hep bir daha gitmekten keyif aldığı köşeler.


Beklentiler memnuniyeti belirler.

 

Saklı Cennet


Yemeğe midenizde yer yoksa bile burayı görüp de bir şeyler içmeden de gidilmez ki. Doğanın kucağında bir çay keyifi için bile de olsa oturulur ve seyir keyfi yapılmalı bence.


Bunca yola değer mi? İnsan sevdiği için dağları aşıp gitmez mi? İşte aynı şey, insan sevdiği bir şeyi ve sevdiği bir kişi uğruna her şeyi göze alır, almalı. Tadı tuzudur. Yolda fırtınaya yakalanmak, yorulup ve hala yol bitmek bilmez gibi hissetmek ve zahmetlerle bir yere gelmek işte o zaman içilen çayın tadı bambaşla olur. O tadı ayrı bir keyifle damakta yayılır, yüreğimize sobadan gelen sıcak gibi ısıtır. 


Saklı Cennet

Bazen gittiğimiz yere sadece güzeldi deriz, memnun da kalsak aynı yere gitmeyiz, bize hitap eden bir tılsımı eksikti belki. Yollara devam ettikçe yeni yerlere uğramaya ve keşfetmeye, denemeye devam ederiz.

 

Bu “Saklı Cennet” adındaki yer Kıyıköy’de nefis manzaralı güzel bir restaurant. Kayaların en yüksek yerinde kurulmuş, yükseklerden liman ve sahil manzarasıyle yemek yemek isteyenlere hitap eder. Sadece manzarası değil ortam da çok iyi, hem kapalı yeri hem açık yeri mevcuttur.

 

Günübirlik gezi için İstanbul – Kıyıköy güzel bir parkur ve varış yerinde mide için güzel yemekler ve seyir için güzel manzara sunan bir yerde mola yapmak ödül olsun.


Saklı Cennet


Saklı Cennet


İLGİLİ HABERLER
Rakamlarla 2016 MotoGP Sezonuna Bir Bakış!Heyecan, sürpriz, hırs, hedef, baskı, başarı, kıyasıya mücadele, mutluluk, gurur, huzur, tüm bu duyguların bir....
2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ....
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Jorge Lorenzo’dan Dünya Şampiyonları Müzesi “World Champions by 99” Üç MotoGP olmak üzere toplam beş Dünya Şampiyonluğu bulunan başarılı pilot Jorge Lorenzo, açtığı müzesi ile he....
Monza Rally Show 2016’nın Galibi MotoGP Yıldızı Valentino Rossi! Monster Energy Monza Rally Show’da beşinci zaferine imza atan Rossi, 2016 organizasyonlarında da birinci olara....
Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar!HJC Kask, 45. Yıl Dönümü için markalaşmış Star Wars motosiklet kasklarını 2017 koleksiyonu için tanıttı. .