Şampiyon, 11.Sırada

Şampiyon, 11.Sırada

Dünya Şampiyonu Marc Marquez ve takım arkadaşı Dani Pedrosa; Katar Commercial Bank Grand Prix'in açılış gününde, 11. ve 6. olarak bitirebilmek için bir dizi problemlerin üstesinden geldiler.

21 Mart 2014 Yazı:Ahmet TEZCAN

Yaklaşık bir buçuk ay önce bacağını kıran dünya şampiyonu Marc Marquez, 20 Mart Perşembe akşamı etkileyici bir şekilde 15 tur tamamlayıp 1'56.682'lik tur zamanıyla 11.sıraya yerleşti. Liderden 1.5 saniye gerideydi fakat, Marquez, hafta boyunca kendini geliştirebileceğine inanıyor.

 

Her zamanki gibi neşeli bir üslupla, "İlk turun gidişatından oldukça memnunum; çünkü bir süredir motosiklete binememiştim. Özellikle sağa dönüşlerde bacağım çok sorun çıkardı, böyle olacağını düşünmemiştim. Her şeye rağmen, turun sonunda iyi hissediyordum ve bu bana yarın daha iyi olabileceğim umudunu veriyor." dedi.

 

Marc, "Bugün kullandığımız stratejiye devam etmeyi deneyeceğiz. Zamanlama açısından, Jorge Lorenzo'dan, Valentino Rossi'den ve Dani'den fazla uzak değildik. Ayrıca iki hafta önce teste çıkabilmiş olan sürücüler de baştan itibaren hızlıydılar." diyerek sözlerini bitirdi.

 

Takım arkadaşı Pedrosa; 20 Mart gecesi en iyi fabrika sınıfı sürücüsü olmasına rağmen, yol tutuşu problemiyle mücadele etti. Dani Pedrosa, "Bugün bazı yol tutuş problemleri yaşadık; ki iki hafta önce test için geldiğimizde sürücülerden bazıları da aynı problemi dile getirmişti. Pistte yeterince yol tutuşu yok ve bu şartlar altında motosikletten en iyi verimi almaya çalışıyoruz. Eğer piste biraz kauçuk eklenirse daha iyi bir çekiş elde edebiliriz." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER
Honda’nın Marc Marquez ile Gerçekleştirdiği Röportaj! 2016 MotoGP Şampiyonu Repsol Honda Takımı Pilotu 23 yaşındaki İspanyol Marc Marquez’in düşünceleri bu röportaj....
2016 MotoGP Dünya Şampiyonu: Marc Marquez!MotoGP Japonya GP’sinde Movistar Yamaha Pilotları Rossi ve Lorenzo’nun düşmesi sonrası Repsol Honda Pilotu Mar....
MotoGP: Aragon Yarış SonuçlarıMarquez, evinde liderliği kimselere kaptırmadı..
MotoGP: Misano Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunda kazanan sekizinci farklı yarışçı Misano raundunda Dani Pedrosa oldu. .
MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış SonuçlarıVe Ducati Red Bull Ring Avusturya’da 2010’dan beri süren 6 senelik hasrete son verdi. 27 yaşındaki Ducati Pilo....
2017-18 Sezonu için Kesinleşen MotoGP Transferleri! Evet, 2016 MotoGP sezonunun yarılamamıza iki yarış kala, MotoGP yarışçılarının transfer haberlerinin ardı arka....