Shell Asya Yetenek Kupası İlk Yarış Sonuçları!

Shell Asya Yetenek Kupası İlk Yarış Sonuçları!

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Shell Asya Yetenek Kupası’nın yeni sezonunun açılış töreni organizasyonu sonuçlarına bir göz atalım.

14 Mart 2016 Yazı:Özlem Köseoğlu

Japon Ai Ogura, Endonezyalı Gerry Salim (ikinci) ve Japon Ryusei Yamanaka’ya (üçüncü) karşı Burriam – Tayland Chang Uluslararası Pisti’nde ilk yarışı kazandı. Öncü kardeşlerden Can Öncü, birinci yarışı 9.uncu sırada tamamlarken kardeşi Deniz Öncü ise 11.inci sırada tamamladı. İkinci yarışın sonunda ise Somkiat Chantra ve Japon Ryusei Yamanaka ikinci, Andi Izdihar üçüncü olarak yarışı kapattı. Bu kez, Deniz Öncü 9.uncu sıradayken kardeşi Can Öncü 13. olarak Chang’taki ikinci yarışı bitirmiş oldu.


Shell Asya Yetenek Kupası İlk Yarış Sonuçları!


İlk Yarış İçin Pole Pozisyonu Mücadelesi

İlk yarış için gün, genç yarışçıların sıralama turları için mücadeleleri ile başladı ve 30 dakika içerisinde pole pozisyonunda kimin olacağı belli oldu. Endonezya’dan Andi Izdihar en hızlı yarışçıydı ve hemen hemen aynı zamana sahip yerel yarışçı Somkiat Chantra ile sıralama devam etti,  Ryusei Yamanaka ise üçüncü oldu.

 

WorldSBK için iki serbest antrenman sonrasında, Burriam’da planlanmış olan Shell Asya Yetenek Kupası yarışçılarının piste girme zamanı gelmişti.Shell Asya Yetenek Kupası İlk Yarış Sonuçları!


 

İlk yarışta, yarışçılar başlama noktasında ve ışıklar değişmek üzereyken, Malezya’dan Izam Ikmal, motosikleti ile ilgili bir sorun olduğunu işaret ediyordu. Son sırada olması dolayısıyla, yarış normal olarak başladı. Yarışlar boyunca son tura kadar heyecan hiç azalmadı.

 

Chang Pisti iki yarış sonrasında, Somkiat Chantra birinci, Ai Ogura ikinci ve Ryusei Yamanaka ise üçüncü olarak tamamlamış durumdalar. Bu sefer, Deniz Öncü 9.uncu sıradayken kardeşi Can Öncü ise 11. olarak yarışları tamamlamış oldu.

İLGİLİ HABERLER
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....
Shell Asya Yetenek Kupası Katar Yarış Sonuçları! 17-20 Mart 2016 tarihlerinde antrenmanlar, sıralama turu ve yarışlarla dolu dolu geçen Katar Losail Pisti’nde ....
Shell Asya Yetenek Kupası’nda Yeni Sezon Başlıyor!Shell Advance Asia Talent Cup’ın (Asya Yetenek Kupası), üçüncü sezonunda senenin ilk organizasyonu, Uluslarar....
Göster Yeteneğini! Shell Advance Asia Talent Cup2014 yılında başlayacak olan Shell Advance Asia Talent Cup, Asya'da yeteneğine ve kendine güvenen yarışçı aday....