Superstock 600: Razgatlıoğlu İtalya'da da Birinci!

Superstock 600: Razgatlıoğlu İtalya'da da Birinci!

Toprak Razgatlıoğlu, FIM Europe Superstock 600cc 2015 sezonunda aldığı 4 birinciliğe bir yenisini daha ekledi.

09 Mayıs 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

FIM Europe Superstock 600cc Şampiyonası'nın 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü koşulan 4.ayağında Toprak Razgatlıoğlu (Kawasaki Pucetti Racing), rakibi Roberto Mercandelli'yi (Roberto Mercandelli Team) 4 saniye geride bırakarak 12 turluk yarışı birinci sırada tamamladı.

 

Superstock 600: Razgatlıoğlu İtalya'da da Birinci!

 

Gururumuz genç pilot Razgatlıoğlu; sezon boyunca aldığı 4 liderliğe bir yenisini, yeni bir tur rekoru kırarak ekledi. Son turda birkaç kez sıralama takası yaptığı İtalyan pilot Federico Caricasulo (Pata Honda Junior Team) ise son turda kaza geçirdi.

 

Superstock 600: Razgatlıoğlu İtalya'da da Birinci!

 

Mercandelli ise bu hatadan yararlanarak, heyecan dolu yarışın sonunda podyumun son ismi olan İtalyan pilot Andrea Tucci'nin (San Carlo Team Italia) önünde ikinci sıraya yerleşti.

 

İlk 6'yı tamamlayan pilotlar ise sırasıyla şöyle: Nicola Morrentino jr (Berclaz Racing Team), Stefano Casalotti (Team Rosso e Nero) ve Luca Vitali (G.A.S Racing Team).

 

Michael Ruben Rinaldi (San Carlo Team Italia) ise tempolu bir şekilde sürerken Razgatlıoğlu'nun motosikletine arkadan çarparak kaza yaptı ve ikinci sıradan düştü. Tekrar yarışa dönmesine rağmen bir tur sonra çekildi.

 

Niki Tuuli (Kallio Racing), ikinci turda kaza yaparak üçüncü sıradan düştü fakat yara almadı. Finlandiyalı pilot potansiyelini gösterebilmek için bir sonraki yarışı beklemek zorunda kalacak.

 

Şampiyon genelinde Razgatlıoğlu, en yakın rakibine karşı 55 puanlık bir avantaja sahip ve 6 Haziran'daki yarışta şampiyonluğu sağlama alabilir. Biz de genç pilotumuza başarılar diliyoruz.

 

Tam Sıralama Listesi

 

Superstock 600: Razgatlıoğlu İtalya'da da Birinci!

İLGİLİ HABERLER
Superstock 600'de Razgatlıoğlu'ndan %100 BaşarıToprak Razgatlıoğlu, FIM Europe Superstock 600cc Şampiyonası'nın 3.yarışını da birinci sırada tamamlayarak 75 ....