Suzuka 8 Saat Yarışında Yaşadığı Kaza Stoner'ı Liderlikten Etti

Suzuka 8 Saat Yarışında Yaşadığı Kaza Stoner'ı Liderlikten Etti

Gaz kolu takılan Stoner lider olarak sürdürdüğü yarışta ciddi sonuçlara yol açabilecek bir kaza atlattı

26 Temmuz 2015 Yazı:Alişan Fidan

MotoGP'de yarışmama kararı almış şampiyon Casey Stoner Suzuka 8 saat yarışında lider pozisyondayken bir kaza geçirdi.


29 yaşındaki Avustralyalı pilot #634 numaralı Musashi Honda'yı takım arkadaşı Takumi Takahashi'den ilk saatin bitiminden hemen önce aldı. Yamaha Fabrika Takımından Katsuyuki Nakasuga Stoner yarışa girdikten biraz sonra pite girdi ve böylece Stoner lider konuma yükseldi.


Valencia'da 2012 yılında ilk motosiklet yarışına çıkan Stoner'ı kaza pistin hızlı, virajlı ve aşağı eğimli kısmında yakaladı. Motosikletinin ön tarafı biraz yalpaladıktan sonra Stoner çimenlere daldı ve CBR1000RR'ının üzerinden düşerek taklalar atmaya başladı.


Stoner daha sonra takılı kalan gaz telinin kazaya sebep olduğunu ve sadece çatlak bir kürek kemiği ve kırık bir kaval kemiği ile kazayı atlattığını twitter'dan takipçilerine duyurdu.


Suzuka 8 Saat Yarışında Yaşadığı Kaza Stoner'ı Liderlikten EttiStoner bu kazadan çok da önemli olmayan birkaç yaralanma ileatlattı fakat  Musashi takımının ard arda3. Suzuka birinciliği hayali suya düştü. Stoner'ın param parça olmuşmotosikleti pistten çekici ile çıkartıldı.


Avustralyalı Josh Hook (TSR Honda) yarış tekrar başladıktansonra liderliği ele geçirdi ancak daha sonra Nakasuga'nın takım arkadaşıBradley Smith tarafından geçildi.


Smith daha sonra motosikletini Tech 3 MotoGP sürücüsü PolEspargaro'ya bıraktı. Stoner ise motosikletini WSBK'nın yıldızı Michael van derMark'a bırakacaktı.


İşte Stoner'ın geçirdiği kazanın videosu:

İLGİLİ HABERLER
MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış SonuçlarıVe Ducati Red Bull Ring Avusturya’da 2010’dan beri süren 6 senelik hasrete son verdi. 27 yaşındaki Ducati Pilo....
Yeni Ducati Desmosedici GP16 Zirveyi Hedefliyor!50,000’in üzerindeki satış rakamları ve MotoGP’de gördüğü dokuz podyumla 2015 sezonunu oldukça verimli geçiren....
Casey Stoner, Ducati İle İlk Testini Gerçekleştirdi!Casey Stoner, 2016 MotoGP Şampiyonası'nda Ducati Team'in test sürücüsü olarak yer alacak. Avustralyalı pilot, ....
Casey Stoner Honda’dan Ayrıldı!Ünlü pilot Honda takımından ayrılarak Ducati’nin test pilotu ve marka yüzü oldu..
Virajlarda Dirsek Değdirenler!MotoGP pilotu Marc Marquez ile iyice ünlenen virajda dirsek değdirmenin tarihi aslında 1988'lere kadar uzanıyo....
Stoner Yeniden Honda RC213V'nin Üstünde!MotoGP yarışlarından emekliliğini açıklayan Casey Stoner yeniden Honda ile pistte..