Suzuki MotoGP Motegi Testlerini Tamamladı.

Suzuki MotoGP Motegi Testlerini Tamamladı.

Casey Stoner'lı Honda Racing gibi Suzuki MotoGP Test Takımı Twin Ring Motegi'de 2 gün süren testleri tamamladı.

10 Ağustos 2013

 2015 yılında MotoGP'de yarışmak için motosikletlerini geliştirmeye çalışan Suzuki için ilk gün yağan yağmur testler için başlarda zorluk çıkartsa da daha sonra hava şartlarının uygun hale gelmesiyle fransız pilot Randy de Puniet yeni motosikleti tam anlamıyla deneme şansını elde edebildi. Testlerdeki ikinci gün, yaşadığı 2 düşüşle kendisi için zor başlamasına rağmen ciddi bir sakatlanma geçirmeyen Puniet gibi önemli bir hasar almayan motosikletin de hemen onarılmasıyla akşamüzeri tekrardan pistte turlama olanağı yakalayan Suzuki, özellikle dönüşlerde daha iyi bir tutuş ve stabilite sağlamak için 2 farklı şasi tipini denedi.

 

Randy de Puniet:

“Bu testte hava durumu sebebiyle bütün günü garajda geçirdik. Ertesi gün ise hava sıcak ancak pist kaygandı dolayısıyla iyi bir tutuş sağlanamadı ancak elimizde olan şasi tiplerini deneme fırsatını bulduk. Lastiklerim artık daha iyi, virajlara girişler daha da iyileşti ve önümüzdeki ay Misano'da da bu konfigürasyonla devam edeceğiz. Yağmur sebebiyle tur zamanımı geliştiremedim ama takım olarak genel halden mutluyuz.”

Suzuki MotoGP Motegi Testlerini Tamamladı.

Suzuki MotoGP Motegi Testlerini Tamamladı.

 

İLGİLİ HABERLER
Suzuki, 2016 MotoGP'de Bu Motosikleti KullanacakSuzuki'nin 2016 MotoGP sezonunda kullanacağı motosikletin görselleri yayınlandı..
Almanya ve Indianapolis GP'leri İçin Suzuki'den Retro DizaynSuzuki, önümüzdeki iki MotoGP Grand Prix'inde (Almanya ve Indianapolis) retro dizaynını kullanacak. Dizaynın r....
Suzuki MotoGP Sürücüleri ve GSXR-1000 MotoGP Replika Duyuruldu!Suzuki, 2015'de MotoGP padoklarında hangi sürücüler ile yer alacağını açıkladı: Aleix Espargaro ve Maverick Vi....