Suzuki Yeniden Pistte!

Suzuki Yeniden Pistte!

Japon Motosiklet üreticisi MotoGP motosikletini geliştirmeye devam ediyor.

20 Eylül 2013 Yazı:Ahmet Köseoğlu

Japon motosiklet üreticilerinden Suzuki 2015 yılında geri dönüş yapmayı planladığı MotoGP Şampiyonası için yeni motosikleti geliştirmeye devam ediyor. 

 

Son olarak Misano'da gerçekleştirilen testlerde Suzuki ile piste çıkan Fransız yarışçı Randy de Puniet ilk gün Ducati Pilotu Michaele Pirro'nun 2013 Misano yarışında elde ettiğine çok yakın derecelerle padok alanına geri döndü.

 

De Puniet: "Bir ay önce kadar Motegi'de yaptığımız testlerde yağmur istediğimiz gibi çalışmamıza engel oldu. Bugün burada çok daha iyi çalışma fırsatı bulduk. Farklı süspansiyonlar ve ayarları ile birlikte yeni karenajlar ve yeni şasiyi test ettik. Bu motosiklet yarışlarda kullandığım CRT motosikletinden tamamen farklı bir motosiklet ancak kolay alışabiliyorum." dedi.

 

Suzuki Takım Şefi ve menajeri Davied Brivio: "3 günlük bir test gerçekleştirdik son gün yağan yağmur haricinde testler istediğimiz gibi geçti. İki şasi seçeneğimiz vardı. Şimdi biri ile devam edeceğiz. Elektronik anlamda ve motor özelliklerinde bazı geliştirmeler yaptık. önümüzdeki testlerde yönümüz biraz daha belirlenecek" dedi.

 

Suzuki 2015 yılında yarışlara döneceğini açıklasa da 2014 yılında bir sürpriz yapabileceğine dair görüşler giderek artıyor. İsmi henüz netleşmeyen motosikletin motorunda Mitsubishi ECU kullanılırken elektronik sistem olarak Magneti Marelli kullanılıyor.

 

Suzuki Yeniden Pistte!

Suzuki 23 Eylül 2013 haftasında İtalya'nın Mugello Pisti'nde testlere devam edecek. 

 

 

İLGİLİ HABERLER
Motosiklet Yakıt Tüketimini Azaltmanın Yedi Yolu! Motosikletimizin yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltmanın birkaç ipucuna gelin beraberce bir göz atalım. .
Motobakkal: İğneden İpliğe Her Şeyİstanbul Maslak’ta faaliyet gösteren Motobakkal ve kurucusu Melih Hanöz ile bir görüşme yaptık. Her türlü moto....
Motosiklet ile Fas GezisiFas sahip olduğu doğal güzellikleri, farklı kültürü, tarihi şehirleri ile ziyaret edilmeyi fazlasıyla hak ediy....
Brembo RCS14 Fren Gücü!Brembo RCS14 ile donatılmış Yamaha X-max’e Volkan Işık pistinde bindik. .
Motosikletle Dünyanın Ortasına Doğru YolculukDünyanın ortası neresidir? Nasreddin Hoca’ya sormuşlar zamanında. Onun mizah dolu cevaplarına hayranım ve Kony....
Motosiklet Sele Tararımcısı Yağmur DöşemeSürücünün poposunu ağrıtan motosiklet selesi dayanılamayacak işkencelerin başında gelir. Zaman içinde bozulan,....