Suzuki Yeniden Pistte!

Suzuki Yeniden Pistte!

Japon Motosiklet üreticisi MotoGP motosikletini geliştirmeye devam ediyor.

20 Eylül 2013 Yazı:Ahmet Köseoğlu

Japon motosiklet üreticilerinden Suzuki 2015 yılında geri dönüş yapmayı planladığı MotoGP Şampiyonası için yeni motosikleti geliştirmeye devam ediyor. 

 

Son olarak Misano'da gerçekleştirilen testlerde Suzuki ile piste çıkan Fransız yarışçı Randy de Puniet ilk gün Ducati Pilotu Michaele Pirro'nun 2013 Misano yarışında elde ettiğine çok yakın derecelerle padok alanına geri döndü.

 

De Puniet: "Bir ay önce kadar Motegi'de yaptığımız testlerde yağmur istediğimiz gibi çalışmamıza engel oldu. Bugün burada çok daha iyi çalışma fırsatı bulduk. Farklı süspansiyonlar ve ayarları ile birlikte yeni karenajlar ve yeni şasiyi test ettik. Bu motosiklet yarışlarda kullandığım CRT motosikletinden tamamen farklı bir motosiklet ancak kolay alışabiliyorum." dedi.

 

Suzuki Takım Şefi ve menajeri Davied Brivio: "3 günlük bir test gerçekleştirdik son gün yağan yağmur haricinde testler istediğimiz gibi geçti. İki şasi seçeneğimiz vardı. Şimdi biri ile devam edeceğiz. Elektronik anlamda ve motor özelliklerinde bazı geliştirmeler yaptık. önümüzdeki testlerde yönümüz biraz daha belirlenecek" dedi.

 

Suzuki 2015 yılında yarışlara döneceğini açıklasa da 2014 yılında bir sürpriz yapabileceğine dair görüşler giderek artıyor. İsmi henüz netleşmeyen motosikletin motorunda Mitsubishi ECU kullanılırken elektronik sistem olarak Magneti Marelli kullanılıyor.

 

Suzuki Yeniden Pistte!

Suzuki 23 Eylül 2013 haftasında İtalya'nın Mugello Pisti'nde testlere devam edecek. 

 

 

İLGİLİ HABERLER
2017 Honda CBF190X, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!CIMA’dan yeni bir haber daha, küçük segment Adventure ve sports-tourer karışımı 2017 Honda CBF190X, 14.Ulusla....
2016 Motoron Motosiklet Pist Günü Sonuçları2016 Senesinde İstanbul Park'ta yaptığımız Motoron Motosiklet Pist Günü sonuçlarını bulabilirsiniz..
2017 Suzuki V-Strom DL250, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda! Yepyeni 2017 model Suzuki V-Strom DL250, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda kendisini gösterdi. .
2017 Suzuki GSX-250R, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!Epeydir bekleniyordu, pek çok haberi yapıldı. Sonunda 2017 Suzuki GSX-250R, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fu....
BMW Motorrad Brezilya'da Motosiklet Üretimine BaşladıBMW Motorrad ilk defa yatırımın tamamını kendi yaptığı Almanya dışında bir ülkede Brezilya'da motosiklet üretm....
Uzun Dönem Sonucu Hero T-Sports İle 11.000 KM Kadar YaptıkHenüz sadece 1000 KM yapmışken test için aldığımız Hero T-Sports ile epey zaman birliteydik. Hero T-Sports yoğ....