The Motorcycle Diaries (Motosiklet Günlüğü)-Film

The Motorcycle Diaries (Motosiklet Günlüğü)-Film

Buenos Aires’ten Venezuela’daki Guajira Yarımadası’na kadar 8.000 kilometreyi Norton 500 model bir motosiklet ile devirmek olan bir hayalin gerçek bir hikayeye dönüşüne tanıklık etmeye hazırlayın kendinizi…

18 Temmuz 2016 Yazı:Özlem Köseoğlu
Motosikletle başlayıp daha sonra kamyon ve hatta sonrasında tabana kuvvet devam eden yolculuk, gerçek bir hikayeye dayanan bir film. Yola duydukları tükenmek bilmeyen aşk ile iki hayalci genç Ernesto “Che” Guevara ve arkadaşı Alberto Granado’nun, Norton 500 motosikletleri ile cesaret ederek başladıkları yolculukları, onları hiç de ummadıkları noktalara sürüklüyor. Devrimci Che’nin herhangi bir görüşüne değinmeyen film, iki dostun yaşadığı tecrübeleri, karşılaştıkları birbirinden farklı hayatları, macera dolu hikayeleri başarılı bir dille anlatıyor. Filmde motosikletleri bozulan ikili devam etme konusunda tartışırken, motorunu kaybetmenin acısıyla Alberto Granado “Ne yapıyoruz, devam edecek miyiz?” diye sorunca, Ernesto Che Guevara “Evet, devam ediyoruz. Hayatta bir kere 30’una basar insan…” diye cevap veriyor. Hayalleri ertelemeye zamanımız olmadığına bir kez daha kanaat getirip filmin en sevdiğim sloganlarından birini sizlerle paylaşıyorum: “Dünyanın seni değiştirmesine izin ver ve şimdi artık sen dünyayı değiştirebilirsin.”  


İLGİLİ HABERLER
Dust To Glory Filmi .
Road Film.
One Week / Son Yolculuk - Film Son yolculuğuna çıkmaya karar veren ve kendini yollara vuran Ben Tyler’ın hikayesini izliyoruz. .
WILD HOGS (Çılgın Motorcular) / Filmİzlemeye doyamayacağınız bu eğlenceli filmde, ailelerini ve stres dolu işlerini bırakıp hep hayalini kurduklar....
Dünyanın En Tehlikeli Yarışı Üzerine Yeni Bir Film!Akıllara durgunluk veren, kalp atışlarını hızlandıran, affı olmayan Isle of Man TT Yarışları ve kısa filmi….