TMF'den Organ Bağışı Kampanyasına Destek

TMF'den Organ Bağışı Kampanyasına Destek

TMF Yönetimi ve Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Dünya Superbike yarışının ardından toplantı düzenledi.

19 Eylül 2013

Türkiye Spor Yazarları Derneği Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın toplantısında hazır bulunan TMF Yönetimi ve Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu,  Dünya Superbike yarışına teknik, idari ve mali destek vererek organizasyonuna katkıda bulunulduğunu belirtirken; yarışının ardından Federasyonu gerek sözlü, gerek yazılı tebrikleriyle kutlayan herkese teşekkürlerini sundu. TMF tarafından Yayınlanan Basın Bülteni Şu Şekilde:

 

Kenan'dan Teşekkür

Ülkemizin motor sporlarında ilk ve tek dünya şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, bitiş çizgisini ilk sırada geçtiği SBK İstanbul etabının hemen ardından kendisini telefonla arayarak kutlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve yine kendisi podyumdayken telgrafla kalbi duygularını gönderen Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bakanımız Suat Kılıç Beyefendi’ye teşekkür ve minnet duygularını ifade etti.

 

Sofuoğlu: “Yıllardır Sayın Başbakanımın özel talimatıyla dünya ve Avrupa pistlerinde ülkemi temsil etme imkânı buluyorum. Ömrüm oldukça devletime, milletime ve bayrağıma hizmet edecek, her çıktığım yarışta İstiklal Marşımızı okutmak için yarışmaya devam edeceğim” dedi.

 

TMF'den Organ Bağışı Kampanyasına Destek

 

TMF TUR Organ Bağışına Teşvik Edecek

Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak sosyal projelere büyük önem verdiklerini ifade eden TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Hakkari, Tunceli, Elazığ, Malatya ve Van’da gerçekleştirdikleri eğitim programlarının ardından TMF Tur organizasyonuyla bu kez bambaşka bir sosyal alanda hizmet edeceklerini ifade etti. Organ bağışını teşvik amaçlı düzenlenecek ve Ankara’dan start alacak olan turun güzergahının İstanbul, Çanakkale, İzmir, Muğla olacağını belirten Akülke, turun Antalya’da son bulacağını ifade etti. TMF Tur’un, “Umudunu kaybedenlere, umut olmak için yollardayız” sloganıyla gerçekleşeceğini ifade eden Akülke, başta Spor Bakanlığımız olmak üzere Sağlık Bakanlığı’nın organizasyonun baş destekçileri olduğunu sözlerine ekledi.

 

TMF Şov Takımı Büyüleyecek

Türk gençliğinin yüzde 85’nin ilgi duyduğu motor sporlarını özendirmek, tanıtmak ve yaygınlaştırmak hedefinde olan Türkiye Motosiklet Federasyonu, kurulacak olan TMF Şov Takımı ile motor sporlarına yeni bir pencere açacak.

Konu hakkında söz alan Türkiye’nin Tek Teker Arif lakaplı moto şovmeni Arif Razgatlıoğlu, kurulacak olan şov takımının motosiklet sporuna büyük hizmetler vereceğini ifade etti. Aynı zamanda Kenan Sofuoğlu tarafından dünya ve Avrupa şampiyonalarına hazırlanan Toprak’ın da babası olan Arif Razgatlıoğlu, “Böyle bir oluşum içerisinde olmaktan ve seçilecek olan TMF Şov Takımı’nın jürisinde bulunmaktan büyük onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki günlerde seçmeleri yapılacak olan TMF Şov Takımı’nın jürisinde Dünya şampiyonu sporcumuz Kenan Sofuoğlu, dünyaca ünlü stunt şov ustası Chris Pfeiffer, Arif Razgatlıoğlu, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri Ogün Baysan ve Prof. Dr. Yavuz Taşkıran bulunacak.

 

Superbike Organizasyonu ve TMF  

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun izni ve TMF çalışanlarının büyük özverisiyle gerçekleştirilen Dünya Superbike organizasyonunda yaşanan çirkin olayla ilgili açıklamalarda bulunan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, konunun sporun sırtından para, Kenan’ın üzerinden şöhret kazanmak isteyen bir zihniyetin içler acısı hezeyanı olduğunu ifade etti.

TMF Başkanı B. Yunus Uçar, birilerinin devletin yüzbinlerce spor tesisinden birini kiralamakla bir anda kendini spor adamı zannederek, tüm motor sporları camiasına hükmetmeye kalkıştığını gördüklerini söyledi.

İstanbul Park’ta dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun birincilik kürsüsüne çıktığı bu yarışın TMF’nin izni ile ve TMF çalışanlarının günde 2-3 saatlik uykuyla yaptıkları bir organizasyon olduğunu ifade eden TMF Başkanı Uçar, “Bu organizasyonun düzenlenebilmesi için toplam 210 kişiyi profesyonel olarak ve TMF bütçesinden destekleyerek 35 kişiyi de gönüllü olarak hizmet edecek şekilde görevlendirdik” dedi. Tüm bu görevlilerin ücretlerinin TMF tarafından karşılandığını sözlerine ekleyen Uçar, “İlk yardım ekipmanı, güvenlik malzemesi, motosiklet kurtarma ekipmanları gibi daha birçok konuda elimizden gelen desteği sağladık” şeklinde konuştu.

Spor kültürü ve etiğinden uzak anlayışta olan ve İstanbul Park pistini tüccar zihniyetiyle işletmeye çalışarak spordan koparan bir anlayışın SBK organizasyonuna da bir tür ticari faaliyet olarak baktığını üzülerek gördüklerini ifade eden Uçar, “Haddi olmayarak TMF Yönetimini pistten çıkarmak isteyen kişinin uluslararası spor kurallarından da habersiz olduğunu acıyarak müşahede ettik. Bu şahıs bilmelidir ki spor federasyonları ticari işletmelere değil, Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Spor Federasyonlarına bağlıdırlar” dedi.

Uçar, birilerinin, SBK organizasyonunu bilet satışları, yayın hakkı satışı, reklam alanları pazarlaması, stant kiralamaları ve katılım ücretlendirmeleri gibi gelirler karşılığında getirmekle kendisini TMF’den ve sporcumuz Kenan’dan alacaklı gibi hissettiğini söyleyerek: “Bu şahıs her ağzını açtığında yarışı sporcumuz Kenan için getirdiğini söylemektedir. Bu kişi bilmelidir ki eğer bunu iyilik olarak yaptıysa bunu defalarca sporcumuz Kenan’ın yüzüne söylemesi ve başa kakması ne inancımıza ne de milli kültürümüze uygun değildir”

 

Verdiğimiz Hizmete TOSFED Başkanı Şahittir

Organizasyonun ülkemize geldiği ilk günden bu yana ortak çalışma yapma gayreti ve taahhüdünde bulunduklarını 12.03.2013 tarih ve 204 sayılı yazıyla ifade ettiklerini belirten Uçar, tüm resmi makamlar nezdinde yarışın yapılabilmesi için gayret sarf ettiklerine Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Metin Çeker’in şahit olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Eylül Tarım Oto Kiralama Pazarlama Ltd. Şti. çalışanı olan TOSFED Başkanı Metin Çeker’den yıllarını spora vermiş bir spor adamı olarak açıklama beklediklerini sözlerine ekleyen Uçar, “Kendisi de bir federasyon başkanı olan Sayın Çeker’den elini vicdanına koyarak konuşması ve kin, nefret ve intikam duygusuyla hareket eden işverenine spor idareciliği konusunda örnek olmasını bekliyorum” dedi.

Toplantının videosu yakında Motoron Video Galeri'sinde!

İLGİLİ HABERLER
2016 Türkiye Pist Şampiyonası Sezonu Açtı! 2016 Türkiye Pist Şampiyonası, Yunanistan’ın Serez Pisti’nde 1.Ayak yarışları ile sezonu açmış oldu. .
2015 Türkiye Pist Şampiyonası'nın Yıldız Yarışçısı: Sinan Şenel2015 1000cc A Grubu ve TMF GP 1000cc Şampiyonu İzmirli başarılı yarışçı Sinan Şenel ile güzel bir İzmir gününd....
2016 Türkiye Pist Şampiyonası Deplasmanda Devam Edecek! TMF Başkanı: B...TMF (Türkiye Motosiklet Federasyonu) Başkanı Bekir Yunus Uçar ile TMF, Intercity İstanbul Park ve Pist Yarışçı....
TMF, Intercity İstanbul Park ve Pist Yarışçıları! Haberimizin başlığına konu olan ve bir bütün olması gereken üç muhatap arasında son zamanlarda yaşananları, ya....
2015 Türkiye Pist Şampiyonu Sinan Şenel ile Antrenmandayız!2015 Ekim ayının son günü, İzmir’de güzel bir hava ve bir hafta öncesinde yolda karşılaştığım 2015 Türkiye Pis....
Serez Yarışı'nın Ön Kayıtları Açıldı!14-16 Ağustos 2015 tarihlerinde Yunanistan'ın Serez Pisti'nde düzenlenecek Türkiye Pist Şampiyonası 5. Ayak Ya....