Tom Sykes Haftasonunu Çifte Zaferle Sonlandırdı

Tom Sykes Haftasonunu Çifte Zaferle Sonlandırdı

Kawasaki Racing Team yarışçısı Tom Sykes, Yarış 2'yi hakim bir şekilde galip bitirerek French Round'da çifte galibiyet kazanmanın yanı sıra, bu seneki üçüncü çifte zaferine ulaşmayı başardı.

08 Ekim 2013 Yazı:Mert Batırbaygil

Şampiyona lideri Sykes yarışa mükemmel bir şekilde başlayarak tutarlı bir performansla kendisini hemen arkasından takip eden Eugene Laverty ve Sylvain Guintoli ikilisiyle kendi arasına hatırı sayılır bir mesafe koymayı başardı.

Fransız pistinde hafif yağış başlamasıyla birlikte ikincilik için mücadele eden Aprilia yarışçıları kaza yaparak bir Kırmızı Bayrağa yol açtılar ve yarışı erken sonlanmak durumunda bıraktılar. Laverty ve Guintoli pitlere dönmeyi başarırken final sonuçları tüm yarışçıların başarıyla bitirdikleri son tur olan 21. tur üzerinden değerlendirildi. Laverty ve Guintoli böylece ikinci ve üçüncü bitirmiş sayıldılar.

Onların arkasında ilk 10'luyu sırasıyla Davide Giugliano (Althea Racing Aprilia), Chaz Davies (BMW Motorrad GoldBet), Vincent Philippe (FIXI Crescent Suzuki), Leon Camier yerine giren Marco Melandri, Toni Elias (Red Devils Aprilia), Lorenzo Lanzi (Mesaroli Transports A.S. Ducati) ve son olarak Ayrton Badovini (Team Ducati Alstare) oluşturdu.

Pata Honda yarışçıları Leon Haslam ve Michel Fabrizio teknik sorunlar sebebiyle yarıştan çıkarken 13. turda kaza yapan Jules Cluzel (FIXI Crescent Suzuki) GSX-R'ına geri atlayarak ondördüncü bitirmeyi başardı.

Önünde sadece 18-20 Ekim'de Jerez'de düzenlenecek sezon finali olan Sykes şu an Laverty'den 37, Guintoli'den ise 38 puan önde.

Tom Sykes Haftasonunu Çifte Zaferle Sonlandırdı

İLGİLİ HABERLER
FIM Supersport 300, 2017 İçin Başlıyor! Yeni FIM Supersport 300 Dünya Şampiyonası, 2017 için resmi olarak duyuruldu. Bu önemli Şampiyona heyecanında ş....
Sykes Zaferi ile Şampiyonada İddiasını Sürdürüyor!Bu haftasonu Laguna Seca'da yapılan yarışlar büyük heyecana sahne oldu....
Jonathan REA İki Yarışı Birden Kazandı!Misano'da bu haftasonu yapılan yarışa REA damgasını vurdu!.
Nicky Hayden İlk WSBK Zaferini Kazandı!Sepang'da Islak şartlarda yapılan yarışta sürpriz oyuncular öne çıktı..
Davies Bu Haftasonunu Çifte Zafer İle TaçlandırdıDucati'nin arka bahçesi sayılan İmola pistinde iki yarışı da birincilikle bitiren Davies müthiş bir işe imza a....
WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları2016 World Superbike sezonunun TT Circuit Assen'de koşulan 4.ayağının 1.yarışında galip gelen isim Jonathan Re....