Türkiye ATV Şampiyonası Urla'da Yapıldı

Türkiye ATV Şampiyonası Urla'da Yapıldı

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümü anısına düzenlenen Türkiye ATV Şampiyonası İzmir Urla’da yapıldı.

05 Nisan 2015 Haber:Burak Yıldız

Türkiye Motosiklet Federasyonu ülkemizde kullanımı hızla yayılan ATV araçları için düzenlediği Türkiye ATV Şampiyonası ilk kez İzmir Urla’da Çanakkale Zaferinin 100. Yıl dönümü anısına yapıldı. Otuz sporcu 3 farklı sınıfta ekstrem ve orman etabında büyük mücadele verdi. Çamur bölümünde büyük efor harcayan yarışçılar, parkuru dolduran yarış severlere güzel görüntüler sundu.

 

Türkiye ATV Şampiyonası Urla'da Yapıldı

 

 

Ekstrem ve 10 km.lik orman etabının ardından S1 sınıfında Yavuz Carbaş (Arctic), Ahmet Özgül (Polaris) ve Murat Nalçakan (Can-am) ilk üç sırayı paylaştı. S2 sınıfında birinci Mehmet Başat (Can-am), ikinci Cem Özakbaş (Polaris) ve üçüncü de Ragıp Can Uysal (Polaris) oldu. UTV sınıfında ise Bekir Afacan (Can-am) kupa kazanan isim oldu. Dereceye giren sporcular kupalarını Urla Belediyesi Meclis Üyesi Oben Sezer ve Depar Motor yetkilisi Sevil Tonkal’dan aldı.

 

Urla Yarış Parkuru’nda, TİTUS Feronia Kulübü taradından Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi, can-am ve Depar Motor katkılarıyla gerçekleştirilen yarışlara seyirci de büyük ilgi gösterdi. Bayan ve çocukların ilgiyle izlediği yarışlarda atvler çamur etaplarında birbirinden güzel fotoğraflar verdi.

 

 

Türkiye ATV Şampiyonası Urla'da Yapıldı

 

Kaynak: Türkiye Motosiklet Federasyonu

İLGİLİ HABERLER
ATV Şampiyonası Kadına Şiddete Hayır Sloganıyla BaşladıTürkiye ATV Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışı İstanbul’da kadına yönelik şiddete “hayır” sloganıyla start ald....