Valentino Rossi, “İngiliz Yarışçılar Kulübü” Onursal Üyesi Oluyor.

Valentino Rossi, “İngiliz Yarışçılar Kulübü” Onursal Üyesi Oluyor.

6 MotoGP Şampiyonluğu ve 9 Dünya Şampiyonluğu bulunan MotoGP’nin Doktor lakaplı usta yarışçısı Valentino Rossi, British Racing Drivers' Club (BRDC) yani “İngiliz Yarışçılar Kulübü” Onursal Üyesi oluyor. Bu ayrıcalıklı İngiliz Kulübü’ne girişindeki gerçek sebep Rossi’nin iki teker sporunda kazandığı başarıları ile herkes tarafından hayranlık verici bir şekilde kabul görmüş olması.

21 Ağustos 2015 Yazı:Özlem Köseoğlu

Üye olabilmek için birçok seçici kriteri bulunan “İngiliz Yarışçılar Kulübü”nde hiç motosiklet yarışçısı yok, evet doğru okudunuz. Hatta araba yarışçısı olsanız dahi bir üye olmak gerçekten çok zorlu bir iş.  

 

Kulübün tarihi, ünlü Bentley takımının yarış sahnelerine hükmettiği 1920’lere kadar dayanıyor. Kulübün kurucusu Le Mans’taki ünlü “Bentley Erkekleri”nden olan Dr. J. D. Benjafield, yarışlardan sonra arkadaşları ve sürücüler için yemekler, davetler ve partiler düzenlemeye çok düşkünmüş. Bugün son derece saygın ve tanınmış bir klüp olarak bilinen “İngiliz Yarışçılar Klübü” nün tohumları işte bu davetlerle atılmış.

25 üye ile resmi olarak 1928 senesinde kurulan kulüp, işleri daha da ilerleterek yarış organizasyonları düzenlemeye kadar götürmüş ve sonunda İngiltere’nin en büyük simgelerinden birisi olan Silverstone yarış pistinin de bir nevi koruyucu meleği olmayı başarmış. 

 

Rossi, “İngiliz Yarışçılar Kulübü’nün Onursal Üyeliği için davet edilmekten gerçekten çok gurur duydum. Bu ayrıcalıklı kulübün üyesi olmanın ne kadar zor olduğunu ve birçok seçici kriteri olduğunu biliyorum. Kulüpte hiç motosiklet yarışçısı yok, ayrıca bu konuda ilk olmam da bana ayrı bir gurur veriyor.” şeklinde açıklama yaptı.Valentino Rossi, “İngiliz Yarışçılar Kulübü” Onursal Üyesi Oluyor.


 

İngiliz Yarışçılar Kulübü’nün Başkanı Derek Warwick ise, “Bu üyelik, İngiliz Motor Yarışları için en büyük onurdur ve bunu söylerken kulüpteki herkes adına konuşuyorum, Valentino Rossi’nin bu üyeliği kabul etmesinden dolayı gurur duyduk, ayrıcalıklı hissettik ve onurlandırıldık.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Rossi’ye üyeliğinin sunulması önümüzdeki MotoGP, Silverstone’daki British Grand Prix’inden önce olacak. Kulübün Başkanı Warwick, bu onurlandırmayı yapacak. Ama aynı zamanda Grand Prix Yarışlarında hem araba hem de motosiklette Dünya Şampiyonluğu bulunan tek kişi olan kulübün de Başkan Yardımcısı efsanevi John Surtees’in da orda bulunması bekleniyor.


Valentino Rossi, “İngiliz Yarışçılar Kulübü” Onursal Üyesi Oluyor.

F1 Eski Dünya Şampiyonu Niki Lauda ve Rossi, Brno 2015


Kulübün üyeleri arasında Fernando Alonso, Nikki Lauda, Lewis Hamilton, Mika Hakkinen, Michael Schumacher, Mark Webber gibi Formula 1’in efsanevi isimleri bulunmakta.

İLGİLİ HABERLER
Monza Rally Show 2016’nın Galibi MotoGP Yıldızı Valentino Rossi! Monster Energy Monza Rally Show’da beşinci zaferine imza atan Rossi, 2016 organizasyonlarında da birinci olara....
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 MotoGP Dünya Şampiyonu: Marc Marquez!MotoGP Japonya GP’sinde Movistar Yamaha Pilotları Rossi ve Lorenzo’nun düşmesi sonrası Repsol Honda Pilotu Mar....
MotoGP: Misano Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunda kazanan sekizinci farklı yarışçı Misano raundunda Dani Pedrosa oldu. .
MotoGP: Red Bull Ring Spielberg Yarış SonuçlarıVe Ducati Red Bull Ring Avusturya’da 2010’dan beri süren 6 senelik hasrete son verdi. 27 yaşındaki Ducati Pilo....
MotoGP: Mugello Yarış Sonuçları22 Mayıs 2016 Pazar günü koşulan yarışta damalı bayrağı ilk sırada gören isim Jorge Lorenzo oldu. İkinci sırad....