Valentino Rossi, Monza Rally Show’da İkinci Oldu!

Valentino Rossi, Monza Rally Show’da İkinci Oldu!

MotoGP yıldızı Monza Rally Show’da yarışı ikinci sırada bitirdi.

02 Aralık 2013 Yazı:Teoman Cem Katoğlu

Asfaltta 9 etabın ardından Citroen WRC yıldızı Dani Sordo’nun 10.6 saniye gerisinde dereceye girdi. Podyumda yer alan diğer “4-teker dayanıklılık” yıldızı ise Rinaldo Capello oldu.Geçen seneki yarışının şampiyonu olan Rossi, co-pilot olarak Carlo Cassina ile yine bir WRC-spec Ford Fiesta’nın direksiyonundaydı. 7 kez MotoGP Dünya Şampiyonu olan Rossi, Knock-Out Büyük Şov’unda da yine Sordo’dan sonra ikinciydi.

Rossi; “Bu benim için yılın önemli olaylarından biri. Arkadaşlarıma karşı yarışma imkanım oldu. Toplamda kazanmayı elde edememem benim için utanç vericiydi, fakat 4 etap kazanmaktan gurur duyuyorum, ayrıca bütün Rally ve MotoGP hayranlarını bir arada görmek de mükemmel. Seneye tekrar geliyorum!” şeklinde konuştu.
 
Rossi Yamaha dönüş sezonunda MotoGP’yi dördüncü olarak bitirdi. Dokuz kez dünya şampiyonu olan Rossi, 2014’te Jorge Lorenzo’nun yanında devam edecek.
İLGİLİ HABERLER
Monza Rally Show 2016’nın Galibi MotoGP Yıldızı Valentino Rossi! Monster Energy Monza Rally Show’da beşinci zaferine imza atan Rossi, 2016 organizasyonlarında da birinci olara....
Rossi, Monza Rallisi’nde 2015 Şampiyonu! Valentino Rossi, İtalyan Monza Rally Show’da, dünyanın en iyi araba yarışçılarını yenerek dördüncü zaferini el....