Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!

Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!

Rossi’nin sahip olduğu VR46 Racing Apparel isimli, takım ve yarışçıların ürün ve kıyafetlerini üreten şirketle Yamaha arasında yeni bir anlaşma yapıldı.

08 Ocak 2016 Yazı:Erçin

 

Valentino Rossi geçtiğimiz MotoGP sezonunda dünya şampiyonluğunu kıl payı takım arkadaşı Jorge Lorenzo’ya kaptırmış olsa da arka planda, yani sivil hayatında en büyük kazanan olduğunu yeni gelen haberle yeniden kanıtladı. Sahip olduğu, takımlar ve birçok motosiklet yarışçısı adına kıyafetler ve ürünler üreten “VR46 Racing Apparel“ adındaki şirketi Yamaha Fabrika Yarış Takımı ile üç yıllık sözleşme imzaladı. Buna göre VR46 Racing Apparel şirketi Yamaha’nın resmi kıyafetlerini ve eşyalarını üreten şirket oldu. Artık Yamaha’nın yarıştığı diğer birçok alanda, paddock alanında Yamaha çalışanlarının ve yarışçıların sivil kıyafetleri ve ürünlerinin üretimi ve tasarımı Rossi güvencesi altında.Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!Şöyle bir ilginç bilgi de var; VR46 Racing Apparel bu sözleşmeyi yapmadan önce de birçok takımın ve yarışçının ürünlerini üretmekteydi. Bunlar arasında MotoGP yarışçıları da bol miktarda var. Örneğin Marc Marquez, Dani Pedrosa, Cal Crutchlow, Scott Redding bunlardan birkaçı.Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!Geçtiğimiz sezon sonunda Malezya Sepang yarışında Marc Marquez ile yaşadığı kaza ve sonraki olaylarla Rossi’nin Marquez gibi büyük bir müşterisini kaybettiği söylentileri ortaya atılmış. Marc Marquez’in kiyafetleri ve ürünlerini Rossi’nin şirketine yaptırmama kararı aldığı söylenmiş. Fakat şirketin bu anlaşmayla kazancını eskisine göre katbekat arttırdığı söylenebilir. Buradan da Valentino Rossi’nin yarışlar dışında da kazanan bir işadamı olduğunu dünyaya kanıtlamış olduğunu görüyoruz.Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!


İLGİLİ HABERLER
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Jorge Lorenzo’dan Dünya Şampiyonları Müzesi “World Champions by 99” Üç MotoGP olmak üzere toplam beş Dünya Şampiyonluğu bulunan başarılı pilot Jorge Lorenzo, açtığı müzesi ile he....
Monza Rally Show 2016’nın Galibi MotoGP Yıldızı Valentino Rossi! Monster Energy Monza Rally Show’da beşinci zaferine imza atan Rossi, 2016 organizasyonlarında da birinci olara....
Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar!HJC Kask, 45. Yıl Dönümü için markalaşmış Star Wars motosiklet kasklarını 2017 koleksiyonu için tanıttı. .
Motosiklet Yakıt Tüketimini Azaltmanın Yedi Yolu! Motosikletimizin yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltmanın birkaç ipucuna gelin beraberce bir göz atalım. .
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....