Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!

Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!

Rossi’nin sahip olduğu VR46 Racing Apparel isimli, takım ve yarışçıların ürün ve kıyafetlerini üreten şirketle Yamaha arasında yeni bir anlaşma yapıldı.

08 Ocak 2016 Yazı:Erçin

 

Valentino Rossi geçtiğimiz MotoGP sezonunda dünya şampiyonluğunu kıl payı takım arkadaşı Jorge Lorenzo’ya kaptırmış olsa da arka planda, yani sivil hayatında en büyük kazanan olduğunu yeni gelen haberle yeniden kanıtladı. Sahip olduğu, takımlar ve birçok motosiklet yarışçısı adına kıyafetler ve ürünler üreten “VR46 Racing Apparel“ adındaki şirketi Yamaha Fabrika Yarış Takımı ile üç yıllık sözleşme imzaladı. Buna göre VR46 Racing Apparel şirketi Yamaha’nın resmi kıyafetlerini ve eşyalarını üreten şirket oldu. Artık Yamaha’nın yarıştığı diğer birçok alanda, paddock alanında Yamaha çalışanlarının ve yarışçıların sivil kıyafetleri ve ürünlerinin üretimi ve tasarımı Rossi güvencesi altında.Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!Şöyle bir ilginç bilgi de var; VR46 Racing Apparel bu sözleşmeyi yapmadan önce de birçok takımın ve yarışçının ürünlerini üretmekteydi. Bunlar arasında MotoGP yarışçıları da bol miktarda var. Örneğin Marc Marquez, Dani Pedrosa, Cal Crutchlow, Scott Redding bunlardan birkaçı.Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!Geçtiğimiz sezon sonunda Malezya Sepang yarışında Marc Marquez ile yaşadığı kaza ve sonraki olaylarla Rossi’nin Marquez gibi büyük bir müşterisini kaybettiği söylentileri ortaya atılmış. Marc Marquez’in kiyafetleri ve ürünlerini Rossi’nin şirketine yaptırmama kararı aldığı söylenmiş. Fakat şirketin bu anlaşmayla kazancını eskisine göre katbekat arttırdığı söylenebilir. Buradan da Valentino Rossi’nin yarışlar dışında da kazanan bir işadamı olduğunu dünyaya kanıtlamış olduğunu görüyoruz.Valentino Rossi Ve Yamaha Arasında Yeni Bir Sözleşme Daha İmzalandı!


İLGİLİ HABERLER
2017 Honda CBF190X, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!CIMA’dan yeni bir haber daha, küçük segment Adventure ve sports-tourer karışımı 2017 Honda CBF190X, 14.Ulusla....
2016 Motoron Motosiklet Pist Günü Sonuçları2016 Senesinde İstanbul Park'ta yaptığımız Motoron Motosiklet Pist Günü sonuçlarını bulabilirsiniz..
2017 Suzuki V-Strom DL250, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda! Yepyeni 2017 model Suzuki V-Strom DL250, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda kendisini gösterdi. .
2017 Suzuki GSX-250R, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!Epeydir bekleniyordu, pek çok haberi yapıldı. Sonunda 2017 Suzuki GSX-250R, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fu....
2016 EICMA Fuarı’nda BMW Motorrad Modelleri!2016 EICMA Fuarı’na sayılı günler kala, BMW Motorrad’tan fuarda çıkabilecek modeller hakkında açıklama geldi. ....
MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı..