World Supersport: Sofuoğlu Phillip Adası Testlerinde Zirvede!

World Supersport: Sofuoğlu Phillip Adası Testlerinde Zirvede!

World Supersport 2015 sezonunun açılmasına az bir zaman kala testler tüm hızıyla devam ediyor. Pilotlar en iyi performanslarını sergileyip yeni sezon için ısınıyorlar. Türk pilot Kenan Sofuoğlu da Phillip Adası'nda yapılan testlerin ilk gününde (16 Şubat 2015) birinci sıraya yerleşmeyi başardı.

16 Şubat 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

World Supersport sezonunun açılışından önce yapılan testlerin sondan bir önceki testinde Kenan Sofuoğlu, 110 dakikalık iki oturum olarak yapılan testlerde birinci sıraya yerleşti.

 

Günün başında yapılan oturumu eski şampiyon Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing), 2014 Phillip Adası'ndaki yarışı kazanan Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse)'ın 0.699 saniye önünde tamamladı. Sofuoğlu ve Cluzel, pilotların geri kalanından ise birkaç saniye ilerideydi.

 

World Supersport: Sofuoğlu Phillip Adası Testlerinde Zirvede!

 

Öğleden sonra yapılan testte ise ilk 3 isim yine sıralamalarını koruyarak aynı şekilde performanslarını sergilediler fakat tabii ki biraz daha hızlı olmayı başardılar.

 

Kenan Sofuoğlu, haftanın başlarında takımının lastik dayanıklılığını arttırabilmesinden dolayı mutlu bir şekilde şunları söyledi: "Burada bir lastikle 10 tur bile tamamlamak zor, bu yüzden birçok turu tamamlamak için bize cesaret verecek olan şeyi yaptık. Takım iyi bir iş başardı."

 

Sofuoğlu'nun hemen arkasında olan Jules Cluzel 2.'lik pozisyonunu pekiştirmek için zamanlamasını iyileştirmeyi başardı. Cluzel'in arkasında Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) ve Amerikalı pilot PJ Jacobsen (Kawasaki Intermoto Ponyexpress) de iyi performanslar sergilediler. Zanetti 3.sırada yer alırken, Jacobsen ise son turda 4.sıraya yerleşmeyi başardı.

 

Moto2'deki 3 sezonunun ardından Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda), WorldSBK paddok'una geri döndü ve 2011 yılından beri ilk kez bir rekabetin içine girerek 5.sıraya yerleşti. Londra'lu pilot 17 Şubat'ta devam edecek testler için kendinden emin.

 

Yerli pilot Aiden Wagner (Oz Wildcard Racing) ise ilk 6'yı tamamlayan isim oldu.

 

İlk 10'u tamamlayan isimler ise sırasıyla şöyle: Roberto Rolfo (Lorini Honda), Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing), Riccardo Russo (CIA Landlords Insurance Honda) ve Kyle Smith (Pata Honda World Supersport Team).

İLGİLİ HABERLER
2016 FIM Supersport Dünya Şampiyonu: Kenan Sofuoğlu!Kenan Sofuoğlu, bu sezon aldığı zaferle, beşinci Dünya Supersport Şampiyonluğu’na imza atmış oldu..
Kenan Sofuoğlu 5. Supersport Şampiyonluğuna Çok Yakın!Almanya Lausitzring yarışında podyumun zirvesine çıkan milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, beşinci Superspor....
WSS: Kenan Sofuoğlu'ndan Misano'da Dördüncü Galibiyet! WorldSSP tarihinin en başarılı yarışçılarından Kawasaki Puccetti Racing Takımı pilotu Kenan Sofuoğlu, senenin....
WSS: Kenan Sofuoğlu, 2017 İçin Yine Kawasaki Dedi!Dört kez FIM Supersport Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, şu anki takımı Kawasaki Puccatti Racing ile 2017 ....
WSS: Sepang Yarış Sonuçları15 Mayıs 2016 Pazar günü Sepang'ta koşulan yarışta damalı bayrağı ilk sırada gören isim Ayrton Badovini oldu. ....
WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda!2016 World Supersport şampiyonasının 6.ayağının sıralama turları 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Sepang Internati....