WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları

WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları

2016 World Superbike sezonunun TT Circuit Assen'de koşulan 4.ayağının 1.yarışında galip gelen isim Jonathan Rea olurken ikinci sıraya Chaz Davies, üçüncü sıraya ise MotoGP efsanesi Nicky Hayden yerleşti.

16 Nisan 2016 Yazı:Ahmet TEZCAN

TT Circuit Assen'de 16 Nisan 2016 Cumartesi günü koşulan 1. yarışın galibi Kawasaki pilotu Jonathan Rea oldu. İkinci sıraya ise başarılı bir şekilde mücadele veren Chaz Davies yerleşirken MotoGP efsanesi Nicky Hayden da üçüncü sıraya yerleşerek World Superbike'taki ilk podyumuna erişmiş oldu.


WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları


İlk çizgide bulunan pilotlar yarışa mükemmel bir başlangıç yaptılar ve Tom Sykes, pol pozisyonunda başladığı yarışı lider konumda götürmeye devam ederken bir hata sonucu Jonathan Rea tarafından geride bırakıldı ve böylece Ducati pilotu Chaz Davies de lider ikiliyi kovalamaya başladı.


WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları


Sonraki etapta Tom Sykes, 16.virajı alırken kontrolü kaybederek kaza yaptı ve kazayı yara almadan atlatabildi. Böylece Rea, Davies, van der Mark ve Hayden grubu da geride kalanlarla aralarındaki farkı açtılar.


Van der Mark, Davies ve Rea'nın liderlik savaşı, görülmeye değerdi fakat ne yazık ki Hollandalı pilot tempoyu çok yüksek tuttuğu için Honda'sının kontrolünü kaybederek yarış dışı kaldı. Rakipler de böylece Rea'nın galip geldiği bir mücadelenin içinde kaldılar. Van der Mark'ın takım arkadaşı Nicky Hayden ise 4.sırada sabırla yarışırken podyuma çıkma fırsatı bularak Honda'nın Pirelli'nin sınırlarını bildiğini gösterdi.


MV Agusta, Aragon'daki hayal kırıklığını geride bırakarak Leon Camier ile 5.sıraya yerleşti.


WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları


Pata Yamaha ikilisi Sylvain Guintoli ve Alex Lowes ise maalesef haftaya makus kaderleri ile damgalarını vurdular; Guintoli'nin birinci sırada başladığı Hollanda'daki ilk yarışı maalesef çakıllarda son bulurken Lowes ise Superpole 2'de geçirdiği kazadan sonra 6.sırada başladığı yarışı 8.sırada tamamladı.


BMW pilotları Markus Reiterberger ve Jordi Torres, Superpole 1'den 2.'ye geçmeyi başardılar ve yarışta da birbirlerine yakın kalarak mücadele ettiler. Reiterberger, kaza yapmasına rağmen yarışa geri dönerek mükemmel bir performansla yarışı 7.sırada tamamlarken; Jordi Torres ise 5.sıraya yerleşti. 6.sırada da kariyerinin en iyi yarış sonucunu elde eden Aprilia pilotu Lorenzo Salvadori bulunuyor.


Alex Lowes'un 8.sıraya yerleştiğine yukarıda da belirtmiştik ve Roman Ramos ve Lucas Mahias da ilk 10'u tamamlayan isimler oldu.


Haftanın ikinci yarışı, 17 Nisan 2016 Pazar günü Türkiye saati ile 15:00'da TT Circuit Assen'de koşulacak.


WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları


Tam Sıralama Listesi


WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları


İLGİLİ HABERLER
World Superbike’ın Motogp’den Farkları Ve YansımalarıMotoGP dudak uçuklatan bütçeleri ve uzay teknolojisine sahip motosikletlere sahip olsa da yol versiyonlarına ç....
WSBK: Magny Cours Sıralama Sonuçları2015 World Superbike Şampiyonası'nın, Fransa/Magny-Cours'ta koşulacak 12.ayağının 1.Superpole'ünde, 2.Superpol....
Yamaha, 2016'da World Superbike Şampiyonası'na Geri Dönüyor!Yamaha Racing, 2016'da World Superbike Şampiyonası'na geri döneceğini resmi olarak açıkladı..
WSBK: Jonathan Rea Şampiyonluğa Koşuyor!2015 World Superbike sezonunda Jonathan Rea, 125 puan ile takım arkadaşı Tom Sykes'a üstünlük sağlamış durumda....
WSBK: Portimao Yarış SonuçlarıWorld Superbike 2015 Sezonu'nun Portekiz/Portiamo ayağında yarışları domine eden isim Jonathan Rea oldu. İşte ....
WSBK: Tayland Yarışlarının Sonuçları22 Mart 2015 Pazar günü Tayland'ın Chang International isimli yeni pistinde ilk yarışlar yapıldı. Her iki yarı....