WSBK: Magny Cours Yarış Sonuçları

WSBK: Magny Cours Yarış Sonuçları

2015 World Superbike Şampiyonası'nın, Fransa/Magny-Cours'ta koşulan 12.ayağında, haftanın iki yarışının galibi 2015 Şampiyonu Jonathan Rea oldu.

04 Ekim 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

1.Yarış


2015 World Superbike Şampiyonası'nın, Fransa/Magny-Cours'ta koşulan 12.ayağının ilk yarışının galibi, önceki yarış haftasında Şampiyonluğunu ilan eden Jonathan Rea oldu. Kawasaki Racing Team pilotu Rea'nın 8.virajda bir hata yapan takım arkadaşı Tom Sykes da hatasına rağmen Rea'nın 4.7 saniye arkasında yarışı ikinci sırada tamamlamayı başardı. Rea için bu yarış, hoş bir zafer oldu ayrıca Magny-Cours pistinde zaferle sonuçlanan ilk yarışıydı.


Podyumu tamamlayan son isim, ardışık podyum sonuçlarını almaya devam eden ev sahibi Sylvian Guintoli oldu.


Başlangıçtan itibaren Leon Camier (MV Agusta Reparto Corse), Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati SBK) ve Matteo Baiocco  (Althea Racing) ve Michael van der Mark arasında 4.'lük için verilen mücadelenin galibi van der Mark oldu. 7.sıraya yerleşen Leon Camier için bu yarış sonucu, İtalyan üreticiye getirdiği, üreticinin tarihindeki en iyi yarış sonucu oldu.


İlk 10'u tamamlayan isimler ise sırasıyla şöyle: Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki), Leandro Mercado (Barni Racing Team) ve Niccolo Canepa (Althea Racing).


WSBK: Magny Cours Yarış Sonuçları


Tam Sıralama Listesi

WSBK: Magny Cours Yarış Sonuçları


2.Yarış


Magny-Cours'ta 4 Ekim 2015 Pazar günü koşulan ikinci yarışın galibi de 2015 WSBK Şampiyonu Jonathan Rea oldu. 22 kez aldığı podyum, Rea'yı 2002'de aynı sayıda podyumu elde eden Troy Bayliss ile podyum başarısı açısından eşit kılıyor ve tüm zamanlarda bir sezon dahilinde alınan en yüksek ikinci podyum derecesi anlamına geliyor.


WSBK: Magny Cours Yarış Sonuçları


Adrenalin dolu 21 turun sonunda, diğer podyum dereceleri de Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati Superbike Team) ve Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) tarafından alındı.


WSBK: Magny Cours Yarış Sonuçları


İlk üçlünün arkasında Leon Haslam (Aprilia Racing Team – Red Devils) ve Michael van der Mark (Pata Honda World Superbike Team), kendi aralarındaki bir düelloya giriştiler ve düellonun galibi, yarışın bitimine birkaç tur kala 4.sıraya yerleşen Michael van der Mark oldu. Haslam'ın hemen arkasında 6.sırada ise Sylvian Guintoli (Pata Honda World Superbike Team) bulunuyor.


İlk 10'u tamamlayan isimler ise sırasıyla şöyle: Niccolò Canepa (Althea Racing), Jordi Torres (Aprilia Racing Team – Red Devils), Luca Scassa (Aruba.it Racing – Ducati SBK Team) ve Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki).


WSBK: Magny Cours Yarış Sonuçları


Tam Sıralama Listesi

WSBK: Magny Cours Yarış Sonuçları


İLGİLİ HABERLER
FIM Supersport 300, 2017 İçin Başlıyor! Yeni FIM Supersport 300 Dünya Şampiyonası, 2017 için resmi olarak duyuruldu. Bu önemli Şampiyona heyecanında ş....
Sykes Zaferi ile Şampiyonada İddiasını Sürdürüyor!Bu haftasonu Laguna Seca'da yapılan yarışlar büyük heyecana sahne oldu....
Jonathan REA İki Yarışı Birden Kazandı!Misano'da bu haftasonu yapılan yarışa REA damgasını vurdu!.
Nicky Hayden İlk WSBK Zaferini Kazandı!Sepang'da Islak şartlarda yapılan yarışta sürpriz oyuncular öne çıktı..
Davies Bu Haftasonunu Çifte Zafer İle TaçlandırdıDucati'nin arka bahçesi sayılan İmola pistinde iki yarışı da birincilikle bitiren Davies müthiş bir işe imza a....
WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları2016 World Superbike sezonunun TT Circuit Assen'de koşulan 4.ayağının 1.yarışında galip gelen isim Jonathan Re....