WSS: Portimao Yarış Sonuçları

WSS: Portimao Yarış Sonuçları

World Supersport 2015 Şampiyonası'nın 7.ayağında Jules Cluzel yarışı birinci sırada tamamladı. Kenan Sofuoğlu ise ikinci sırada yer alırken podyumu PJ Jacobsen tamamladı. İşte detaylar...

29 Haziran 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

World Supersport 2015 Şampiyonası'nın 7.ayağında Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse), kendisine inanılmaz baskı yapan Şampiyona lideri gururumuz Kenan Sofuoğlu'nun önünde birinci sırada yarışı tamamladı. Kenan Sofuoğlu, ilk turda 5.sıraya düşmesine rağmen yavaşça ilk sıralara doğru ilerlemişti ve 12.turda Fransız pilot Cluzel'i sollamıştı.


Kenan Sofuoğlu

WSS: Portimao Yarış SonuçlarıCluzel 0.184 saniye farklı yarışı birinci sırada tamamlamadan önce son turun başlangıcında liderliği Sofuoğlu'ndan almıştı ve sonrasında iki kez daha liderlik el değiştirdi. Cluzel 2015 sezonunda ikinciliğie Phillip Adası'ndaki yarıştan sonra düştü. 12 yarıştan 7'si tamamlanan sezonun genel sıralamasında MV Agusta pilotu 40 puana sahip.


PJ Jacobsen
WSS: Portimao Yarış Sonuçları


PJ Jacobsen, yeni takımı ile sıralam turlarındakine benzer bir performansla podyuma çıkan son isim oldu. Amerikalı pilot yarışın ilk aşamalarında liderlik için mücadele ederken 8.turdan itibaren pozisyonunu yavaş yavaş kaybetti.

 

Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) ise podyumu 0.7 saniye farkla kaçırarak Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) ve Kyle Smith'in (Pata Honda Worlds Supersport Team) önünde 4.sıraya  yerleşti.

 

İlk 10'u tamamlayan isimler ise sırasıyla şöyle: Christian Gamarino (Team GO Eleven), Roberto Rolfo (Lorini Honda), Martin Cardenas (CIA Landlords Insurance Honda) ve Fabio Menghi (VFT Racing).

 

Tam Sıralama ListesiWSS: Portimao Yarış Sonuçları


İLGİLİ HABERLER
2017 Suzuki V-Strom DL250, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda! Yepyeni 2017 model Suzuki V-Strom DL250, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda kendisini gösterdi. .
2017 Suzuki GSX-250R, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!Epeydir bekleniyordu, pek çok haberi yapıldı. Sonunda 2017 Suzuki GSX-250R, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fu....
2016 EICMA Fuarı’nda BMW Motorrad Modelleri!2016 EICMA Fuarı’na sayılı günler kala, BMW Motorrad’tan fuarda çıkabilecek modeller hakkında açıklama geldi. ....
MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı..
Custom Ruhu Ateşleyen 2017 Triumph Bonneville Bobber!Triumph, Bonneville ailesini 2017 Triumph Bonneville Bobber ile genişletiyor. .
2017 MV Agusta F4 RC!İtalyan markanın en üst sınıf üyelerinden birisi, Yeni Racing Kit’i ve 2016 WSBK üniforması ile 2017 MV Agusta....