WSS: Sepang Yarış Sonuçları

WSS: Sepang Yarış Sonuçları

2015 World Supersport sezonunun 9.ayağı Sepang'ta koşuldu. Yarışın galibi Amerikalı pilot PJ Jacobsen olurken, gururumuz Kenan Sofuoğlu yarışı 4.sırada tamamladı.

02 Ağustos 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

2015 World Supersport Şampiyonası'nın 9.ayağı Sepang uluslararası pistinde koşuldu; yarışın galibi, ilk turdan itibaren 5.543 km'lik pisti kasıp kavuran Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse) ile yarış boyunca mücadele eden PJ Jacobsen (CORE Motorsport Thailand) oldu. Yarışın sonucuna istinaden, Tayland'lı takım 2015 yılında Asya'daki iki yarışı da kazanmış oldu. (Buriram ve Sepang)


PJ Jacobsen

WSS: Sepang Yarış Sonuçları


Yarışa ikinci sırada başlayan Şampiyona lideri gururumuz Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing), yarışın başlangıcında ilk sıralarda kalmayı başardı fakat ilk virajda 7.sıraya geriledi. Sofuoğlu, pistte küçük bir avantaj yakalayan lider ikili ile arasındaki farkı kapatmadan önce ilk turu 5.sırada tamamladı.


Sofuoğlu, yarım mesafe kadar farkla yarışa devam ediyordu. İlk üçte mücadele eden isimler, genel şampiyonanın liderleriydi ve Sofuoğlu'nun teması kaybedip Lorenzo Zanetti'nin (MV Agusta Reparto Corse) pençesine düşüşüne kadar galibiyet için mücadele ediyorlardı.


WSS: Sepang Yarış Sonuçları


1 Ağustos 2015 Cumartesi günü ilk kez pol pozisyonunu elde eden PJ Jacobsen, World Supersport'ta ilk galibiyetini almak için Cluzel'den gelen yoğun baskıya rağmen soğukkanlılığını korudu ve 0.091 saniye farkla bitiş çizgisini geçen isim oldu. Şampiyonluk mücadelesinden kopmamak için elinden geleni yapan Jacobsen'ın galibiyeti, WSS yarışlarında bir Amerikan pilotun kazandığı ilk yarış oldu.


Jules Cluzel'e gelecek olursak Fransız pilot, son virajda Sofuoğlu'nu sollayan Zanetti'nin önünde yarışı ikinci sırada tamamladı.


İlk 4'ün arkasında ise yalnız bir şekilde yarışı tamamlayan Pata Honda pilot Kyle Smith, kendisi gibi yalnız bir yarış geçiren 6.sıradaki Roberto Rolfo'nun önünde bitiş çizgisini 5.sırada geçti.


İlk 10'u tamamlayan isimler ise sırasıyla şöyle: Martin Cardenas (CIA Landlords Insurance), Cardenas'ın takım arkadaşı Gino Rea, Christian Gamarino (Team Go Eleven) ve Alex Baldolini (Race Department ATK #25).


Dominic Schmitter (Team Go Eleven), Fabio Menghi (VFT Racing), Kevin Wahr (SMS Honda), Aiden Wagner (CIA Landlords Insurance) ve Marcos Ramirez (Team Lorini) ise sırasıyla ilk 15'e girerek puan alabilen son sürücüler oldular.


Genel sıralamada Kenan Sofuoğlu, 168 puanla liderliğini koruyor fakat Sepang yarışı sonucunda 13 puan marjı kaybetmiş oldu. Kendisine başarılar diliyoruz.


Tam Sıralama Listesi


Büyük boyutta için resmi üzerine tıklayın

WSS: Sepang Yarış Sonuçları


İLGİLİ HABERLER
2016 FIM Supersport Dünya Şampiyonu: Kenan Sofuoğlu!Kenan Sofuoğlu, bu sezon aldığı zaferle, beşinci Dünya Supersport Şampiyonluğu’na imza atmış oldu..
Kenan Sofuoğlu 5. Supersport Şampiyonluğuna Çok Yakın!Almanya Lausitzring yarışında podyumun zirvesine çıkan milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, beşinci Superspor....
WSS: Kenan Sofuoğlu'ndan Misano'da Dördüncü Galibiyet! WorldSSP tarihinin en başarılı yarışçılarından Kawasaki Puccetti Racing Takımı pilotu Kenan Sofuoğlu, senenin....
WSS: Kenan Sofuoğlu, 2017 İçin Yine Kawasaki Dedi!Dört kez FIM Supersport Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, şu anki takımı Kawasaki Puccatti Racing ile 2017 ....
WSS: Sepang Yarış Sonuçları15 Mayıs 2016 Pazar günü Sepang'ta koşulan yarışta damalı bayrağı ilk sırada gören isim Ayrton Badovini oldu. ....
WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda!2016 World Supersport şampiyonasının 6.ayağının sıralama turları 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Sepang Internati....