WSS: Tayland Yarış Sonucu

WSS: Tayland Yarış Sonucu

22 Mart 2015 Pazar günü World Supersport 2015 sezonunun ikinci yarışı Tayland'da gerçekleşti. Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu üstün performansıyla yarışı ikinci sırada tamamlarken liderliği elde eden isim Tayland'lı pilot Ratthapartk Wilairot oldu.

22 Mart 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Ratthapark Wilairot (CORE Motorsport Thailand), Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing) ve PJ Jacobsen'in (Kawasaki Intermoto Ponyexpre) önünde yarışı birinci sırada tamamladı. Tribünlerin dolup taştığı 17 turluk yarışın her turu oldukça heyecanlıydı. Sofuoğlu'nın yarışı podyumda tamamlaması da bizler için gurur verici tabii ki.

 

WSS: Tayland Yarış Sonucu

 

Yarışa en sağlam başlayan pilot Kenan Sofuoğlu'ydu. Şampiyonumuz, 2015 sezonunun ilk ayağında yaptığı yanlışı telafi etmeye istekliydi. 5.turda, içinde Şampiyona'nın lider ismi Jules Cluzel'in (MV Agusta Reparto Corse) de bulunduğu 5 kişilik grup (Kyle Smith, PC Jacobsen, Ratthapark Wilairot) birbirine kenetlenmiş bir şekilde yarışıyorlardı ki bu, yerli seyirciler için oldukça keyifliydi.

 

WSS: Tayland Yarış Sonucu

 

Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse), 8.sırada yarışa devam ederken 8.turun 5.virajında kaza geçirdi ve devam edemedi. Bir tur sonra da İngiliz pilot Kyle Smith yarış dışı kaldı. Avustralya yarışını podyumda tamamladığı için bu kaza onun için sinir bozucu bir durum oldu.

 

Yarışın genelince liderliğini koruyan Jules Cluzel, yarış bitimine 3 buçuk tur kala yarıştan çekilerek Wilairot'un kendi ülkesinde alacağı başarıyı garantiledi.

 

WSS: Tayland Yarış Sonucu

 

Son turda Sofuoğlu tarafından geride bırakılarak 3.sırada kalan Amerikalı Jacobsen, Tayland'lı rakibi ile arasındaki küçük farkı kapatmak için boşuna uğraştı.

 

Fransız pilot Lucas Mahias (Kawasaki Intermoto Ponyexpress), yarışı dördüncü sırada bitirerek 2015 sezonunda ilk kez puanını almış oldu. Mahias'ın arkasında sevinçli Ratthapong Wilairot (A.P Honda Racing Thailand), erkek kardeşi gibi şiddetli bir mücadele ile tribünleri ayağa kaldırmayı başararak İtalyan pilot Roberto Rolfo'nun (Lorini Honda) önünde yarışı 5.sırada tamamladı.

 

World Supersport Şampiyonaları'nın tarihinde ilk kez Kolombiyalı bir pilot yarışı 8.sırada tamamlayarak puan elde etti.

 

Wilairot, aldığı 6 puanla genel sıralamada Sofuoğlu'nu geride bırakarak Avrupa'ya gidecek.

 

Tam Sonuç Listesi

WSS: Tayland Yarış Sonucu

İLGİLİ HABERLER
2016 FIM Supersport Dünya Şampiyonu: Kenan Sofuoğlu!Kenan Sofuoğlu, bu sezon aldığı zaferle, beşinci Dünya Supersport Şampiyonluğu’na imza atmış oldu..
WSS: Kenan Sofuoğlu'ndan Misano'da Dördüncü Galibiyet! WorldSSP tarihinin en başarılı yarışçılarından Kawasaki Puccetti Racing Takımı pilotu Kenan Sofuoğlu, senenin....
WSS: Kenan Sofuoğlu, 2017 İçin Yine Kawasaki Dedi!Dört kez FIM Supersport Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, şu anki takımı Kawasaki Puccatti Racing ile 2017 ....
WSS: Sepang Yarış Sonuçları15 Mayıs 2016 Pazar günü Sepang'ta koşulan yarışta damalı bayrağı ilk sırada gören isim Ayrton Badovini oldu. ....
WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda!2016 World Supersport şampiyonasının 6.ayağının sıralama turları 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Sepang Internati....
WSS: Assen Yarış Sonuçları17 Nisan 2016 Pazar günü TT Circuit Assen'de koşulan yarışta damalı bayrağı ilk sırada gören isim Kyle Smith o....