Yağmurun Önemi Yok, Gazlamaya Devam!

Yağmurun Önemi Yok, Gazlamaya Devam!

Intercity Istanbul Park Sıralama turlarının yapılacağı cumartesi gününe yağmurlu başlasa da öğlene doğru kara bulutlar mesailerine ara verdi.

14 Eylül 2013 Yazı:Batuhan Emrem

Yapılan basın toplantısında pistte yarış için özellikle hava durumunun harika oluşuna sıklıkla değinen pilotların nazarı değdi, Intercity Istanbul Park güne yağmurla başladı. Islak pistte sıralamaya çıkan pilotların zamanlarını daha da geliştirmeleri böylece zorlaşırken bulutların giderek dağılmasıyla pist ilerleyen saatlerde kuruyacak gibi gözüküyor.

Yağmurun Önemi Yok, Gazlamaya Devam!

 

Yağmur yarış ve yarışçılar için herhangi bir sorun oluşturacak boyutta değil. Öyle ki MV Agusta ile yarışan Parkin Go takımı teknisyenleri yağmur yağacağını önceden biliyormuşçasına hazırlıklı bir ortam kurmuşlar bile.

,Yağmurun Önemi Yok, Gazlamaya Devam!

 

Yarışçıların tekrar piste çıkmasından önce 13. virajda pistte yağ sızıntısı tespit edilmesi üzerine görevliler tarafından pist temizledi.

 

Yarışmaya Wildcard ile katılan sporcularımız CMS-Eypbike Racing Team'den Kawasaki ZX-10R ile Tolga Uprak ve Sampiyon 169 Team'den BMW S1000 RR ile Yunus Erçelik'de yağmura ve ıslak pistte aldırmadan gaz açmaya hazır.

Yağmurun Önemi Yok, Gazlamaya Devam!

 

İLGİLİ HABERLER
2017 Suzuki GSX-250R, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!Epeydir bekleniyordu, pek çok haberi yapıldı. Sonunda 2017 Suzuki GSX-250R, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fu....
2016 EICMA Fuarı’nda BMW Motorrad Modelleri!2016 EICMA Fuarı’na sayılı günler kala, BMW Motorrad’tan fuarda çıkabilecek modeller hakkında açıklama geldi. ....
MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı..
Custom Ruhu Ateşleyen 2017 Triumph Bonneville Bobber!Triumph, Bonneville ailesini 2017 Triumph Bonneville Bobber ile genişletiyor. .
2017 MV Agusta F4 RC!İtalyan markanın en üst sınıf üyelerinden birisi, Yeni Racing Kit’i ve 2016 WSBK üniforması ile 2017 MV Agusta....
BMW Motorrad Brezilya'da Motosiklet Üretimine BaşladıBMW Motorrad ilk defa yatırımın tamamını kendi yaptığı Almanya dışında bir ülkede Brezilya'da motosiklet üretm....