Yamaha, 2016'da World Superbike Şampiyonası'na Geri Dönüyor!

Yamaha, 2016'da World Superbike Şampiyonası'na Geri Dönüyor!

Yamaha Racing, 2016'da World Superbike Şampiyonası'na geri döneceğini resmi olarak açıkladı.

25 Eylül 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Bir süredir beklenen açıklama sonunda geldi: Yamaha, 2016 sezonunda World Superbike Şampiyonası'na dönüyor.


Haber, Yamaha YZF-R1'in diğer klasmanlardaki neredeyse bir sezonluk mücadelesinin ardından geldi. Bunun sebebi muhtemelen, Yamaha Motor Europe'un premier yarış serilerinde bir fabrika takımını destekleyecek öz güveni kazanmış olması.


Yamaha'ya bu mücadelede Crescent Racing destek olacak. Crescent, günden güne takımın işlemlerini yürütürken Yamaha Racing de yarış platformunu ve stratejisini geliştirecek.


Sylvian Guintoli ve Alex Lowes, fabrika takımı için pistte olacağı için ve Yamaha Racing, takımın isim sponsoru olarak PATA ile anlaştığı için Yamaha'nın dönüşü gayet iyi olacak.


Yamaha Factory Team'in 2011 WSBK Şampiyonası'nda Kullandığı Son Motosiklet

Yamaha, 2016'da World Superbike Şampiyonası'na Geri Dönüyor!


Yamaha Motor Europe'un Baş İşletme Görevlisi Eric De Seynes: "Superbike mücadelesine geri dönmeye hevesli olduğumuz için, 4 yıllık aranın ardından 2016 yılında Superbike mücadelesine dönecek olmak gerçekten heyecan verici."


"Supersport kural kitabının yeniden yazılmış olması ve oyunun YZF-R1 ile değişmiş olması, direkt olarak Yamaha MotoGP teknolojisinden gelişti. World Superbike Şampiyonası'na geri dönüp Superbike motosikletlerimizin tüm potansiyelini göstermemiz gerektiği gerçekten açıktı."


"'Suzuka 8 Saat' galibiyeti ve resmi takımımızın tüm Avrupa'da aldığı pozitif sonuçlar ile, otosikletin potansiyelini zaten gösterdiği birçok şampiyonalarda R1 ile olan deneyimimizi arttırmamız bir yıl sürdü."


"Şu anda sahneye dönmek için hazırız ve Crescent'ta da aynı profesyonellik değerlerini, mühendislik detayını ve paylaştığımız zafer tutkusunu bulduğum için mutluyum."

İLGİLİ HABERLER
Yamaha Tracer 700 İle 1.000 Kilometre Yamaha’nın yeni modeli Tracer 700 yılın motoru olabilecek kadar iyi mi? Yamaha Türkiye’den aldığımız test mot....
Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 DuyurulduYamaha, Avrupa scooter marketi üzerindeki etkisini yeni duyurduğu 2017 X-MAX 300 ile sürdürme niyetinde..
2017 Yamaha R6 AIMExpo fuarında tanıtıldı2017 Yamaha R6 sürpriz bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri AIMExpo Orlando şehrinde tanıtıldı. Yeni R6 bir....
2017 Yamaha SCR950 - Intermot 2016 “Yeni yollar bulmak için doğdu” sloganıyla tanıtılan stil sahibi ve klasik bir görünüşe sahip olan 2017 Yamaha....
2017 Yamaha MT-09'un Tüm Detayları - Intermot 2016Intermot Fuarı'nda tanıtılan 2017 Yamaha MT-09'un detayları ortaya çıktı. .
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .