Yamaha'dan Dört Tekerlekli Konsept Geliyor!

Yamaha'dan Dört Tekerlekli Konsept Geliyor!

2007 yılında Tokyo Motor Show'da görücüye çıkan Yamaha Tesseract konseptine yönelik çalışmalar 2008 ekonomik krizi sebebiyle durmuştu. Yamaha'nın yayınladığı videoda görüldüğü üzere çalışmalara devam edilmiş ve çalışır haldeki bir prototip hazırlanmış.

11 Kasım 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Yamaha, 2007 yılında tanıttığı Tesseract konsept motosikletini, üretime tahmin edilenden daha yakın bir şekilde görücüye çıkardı.


2007'de Görücüye Çıkan Tesseract

Yamaha'dan Dört Tekerlekli Konsept Geliyor!


Yamaha, Tesseract konseptinden türetilen OR2T isimli bu yeni konseptin çalışır haldeki bir prototipinin yer aldığı bir video yayınladı. Geliştirme aşamasında olan konseptin çalışmaları 2008 yılındaki kriz sebebiyle durdurulmuştu.


Tesseract Bazlı Yeni Prototip

Yamaha'dan Dört Tekerlekli Konsept Geliyor!


V-Twin motorlu Tesseract, 2007 Tokyo Motor Show'da görücüye çıktıktan sonra Yamaha, konsept hakkında bir kamuoyu yoklamasında bulundu ve talep inanılmaz derecede olumluydu. Bu sonuç da OR2T'nin üretiminin ve yapılabilirliğinin kanıtlanmasının önünü açtı.


Çalışır Haldeki Prototipin Videosu


Çalışır haldeki modelin süspansiyonları Tesseract'ten farklı olarak ön ve arka süspansiyon bileşenleri tekerleklerin içi yerine dışına monte edilmiş; bu da daha keskin bir track ve daha geleneksel bir motosiklet tarzı görünüm sunmuş. Ayrıca konsept, V-İkiz motor yerine, iki şaft ile uyumlu olabilmesi için değiştirilmiş paralel ikiz TMD900 motoruna sahip.


Yamaha'dan Dört Tekerlekli Konsept Geliyor!


Konseptte görüldüğü üzere tasarımın yüksek bir önceliği bulunmamakta fakat motosikletin doğru bir şekilde çalışacağı söyleniyor. Kriz sonrasında dünyanın ekonomisi düzelmeye başlayınca Yamaha da Tricity ile aynı fikre geri döndü ve son zamanlarda da, yakında üretimine başlanması muhtemel olan MT-09 bazlı eğimli üç tekerlekli bir model görücüye çıkardı. 

İLGİLİ HABERLER
Yamaha Tracer 700 İle 1.000 Kilometre Yamaha’nın yeni modeli Tracer 700 yılın motoru olabilecek kadar iyi mi? Yamaha Türkiye’den aldığımız test mot....
Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 DuyurulduYamaha, Avrupa scooter marketi üzerindeki etkisini yeni duyurduğu 2017 X-MAX 300 ile sürdürme niyetinde..
2017 Yamaha R6 AIMExpo fuarında tanıtıldı2017 Yamaha R6 sürpriz bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri AIMExpo Orlando şehrinde tanıtıldı. Yeni R6 bir....
2017 Yamaha SCR950 - Intermot 2016 “Yeni yollar bulmak için doğdu” sloganıyla tanıtılan stil sahibi ve klasik bir görünüşe sahip olan 2017 Yamaha....
2017 Yamaha MT-09'un Tüm Detayları - Intermot 2016Intermot Fuarı'nda tanıtılan 2017 Yamaha MT-09'un detayları ortaya çıktı. .
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .