Yamaha'dan Üç Tekerlekli İki Yeni Konsept!

Yamaha'dan Üç Tekerlekli İki Yeni Konsept!

Intermot fuarında dikkat çeken 01GEN'in ardından Yamaha iki yeni konsept motosikleti daha görücüye çıkardı; üstelik yine üç tekerlekli!

26 Mart 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Yamaha, üç tekerlekli 'Tricity' scooter modelinin baz alındığı iki yeni konsept modelini duyurdu. Yamaha, 'Saf Dinamizm' adı altında Intermot fuarında görücüye çıkardığı 01GEN ve 02GEN'in yanına böylece 03GEN-f ve 03GEN-x modellerini de eklemiş oluyor.

Yamaha'dan Üç Tekerlekli İki Yeni Konsept!

03GEN-F, bu hafta içerisinde Tayland'da düzenlenen Bangkok International Motor Show'da ilk kez görücüye çıktı. Alçak ve geniş bir ön kısma sahip olan konsept modelin farları Yamaha'nın R serisi motosikletlerinden ilham alınarak tasarlanmış. Farların altında ise eğilen tekerleklerin üzerine birer adet hava deflektörü (spoyler) yerleştirilmiş.

Yamaha'dan Üç Tekerlekli İki Yeni Konsept!

Diğer dizayn detaylarına ise tamamen dijital bir ekran ve keskin tasarımlı yüksek arka kısım dahil oluyor.

 


Yamaha'dan Üç Tekerlekli İki Yeni Konsept!
Yamaha'dan Üç Tekerlekli İki Yeni Konsept!Henüz halka açık bir şekilde gösterim için hazır olmayan diğer model ise 03GEN-x. Tel jantları ve yukarı bakan egzozu ile 03GEN-x, klasik scrambler tasarımlarından ilham alınarak tasarlandığını belli ediyor. Ayrıca deri selesi ve bakırın vurgulandığı modelde retro çizgiler de başarılı bir şekilde yansıtılırken, X şeklindeki farının modern dizaynı da etkileyici bir zıtlık ortaya çıkarmış. 03GEN-x'in arkasındaki kalın tüp şeklindeki yapıda stop lambası ve sinyal lambaları da mevcut.

 

Yamaha'dan Üç Tekerlekli İki Yeni Konsept!

 

Her iki 03GEN konsepti de 01GEN gibi yakın bir zamanda üretime girecek gibi gözükmüyor. Yamaha, Tricity gibi çok tekerlekli modellerden üretme niyetin de olduğunu söylese de, muhtemelen geleneksel Yamaha tasarımı üzerinde devam edecek gibi.

İLGİLİ HABERLER
Yamaha Tracer 700 İle 1.000 Kilometre Yamaha’nın yeni modeli Tracer 700 yılın motoru olabilecek kadar iyi mi? Yamaha Türkiye’den aldığımız test mot....
Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 DuyurulduYamaha, Avrupa scooter marketi üzerindeki etkisini yeni duyurduğu 2017 X-MAX 300 ile sürdürme niyetinde..
2017 Yamaha R6 AIMExpo fuarında tanıtıldı2017 Yamaha R6 sürpriz bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri AIMExpo Orlando şehrinde tanıtıldı. Yeni R6 bir....
2017 Yamaha SCR950 - Intermot 2016 “Yeni yollar bulmak için doğdu” sloganıyla tanıtılan stil sahibi ve klasik bir görünüşe sahip olan 2017 Yamaha....
2017 Yamaha MT-09'un Tüm Detayları - Intermot 2016Intermot Fuarı'nda tanıtılan 2017 Yamaha MT-09'un detayları ortaya çıktı. .
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .