Yamaha'dan Üç Tekerlekli Konsept Geliyor!

Yamaha'dan Üç Tekerlekli Konsept Geliyor!

Yamaha, Tokyo Motor Show'da eğimli üç tekerlekli bir konsept tanıtacağını açıkladı.

20 Ekim 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Yamaha, Tokyo Motor Show'da eğimli üç tekerlekli bir motosiklet tanıtacağını açıkladı. Bu tür modellere, Kawasaki'nin 2013 yılında görücüye çıkardığı Concept J ve 2007 yılından beri internette dolaşan Yamaha Tesseract örnek verilebilir. Ayrıca Honda da Japon ticaret fuarında böyle bir motosiklet tanıtacak. 


2015 Can-Am Spyder

Yamaha'dan Üç Tekerlekli Konsept Geliyor!


Yol odaklı kar aracı Can-Am Spyder'ın popülerliği ve Polaris Slingshot satışlarının sürpriz şekilde artması göz önüne alındığında, Orijinal Ekipman Üreticilerinin (OEM), halka açık yollar için eşsiz oyuncaklar üretmeyi düşündükleri gayet açık bir şekilde görülüyor.


2015 Polaris Slingshot

Yamaha'dan Üç Tekerlekli Konsept Geliyor!


Spyder ya da Slingshot; bunlar motosiklet olmayabilir fakat eğimli çok tekerlekli araçlar, motosiklet sürüşü ile aynı eğlence faktörüne dokunuyor.


Yamaha, eğimli çok tekerlekli konsept için "kandoya yeni bir boyut getirmek için tasarlandı" diyor. "Kando", olağanüstü değerli bir şeyi deneyimledikten sonra ortaya çıkan yoğun heyecan ve derin memnuniyetin eş zamanlı duygularını ifade eden Japonca bir kelime.


Motosiklet endüstrisinde, motosiklet kullanmayanları, özellikle genç nesli bağlamak için büyük çabalar mevcut.


Üreticilerin, bir motosiklet sürmekten ziyade video oyunları oynamayı tercih eden gençleri bağlamak için düşündükleri yollardan biri de video oyun dünyasına daha yakın araçlar yaratmak.


Günümüz gençliğinde oldukça alaycı bir bakış açısı var fakat bu durum, Japon üreticileri en azından yeni alanlar keşfetmeye itiyor.


Slingshot ile gördüğümüz gibi, Yamaha ve Honda'dan yeni bir pazar segmentini yankılandıracak eğimli çoklu tekerli konseptler görebiliriz. Hep olduğu gibi, bunu da zaman gösterecek.

İLGİLİ HABERLER
Yamaha Tracer 700 İle 1.000 Kilometre Yamaha’nın yeni modeli Tracer 700 yılın motoru olabilecek kadar iyi mi? Yamaha Türkiye’den aldığımız test mot....
Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 DuyurulduYamaha, Avrupa scooter marketi üzerindeki etkisini yeni duyurduğu 2017 X-MAX 300 ile sürdürme niyetinde..
2017 Yamaha R6 AIMExpo fuarında tanıtıldı2017 Yamaha R6 sürpriz bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri AIMExpo Orlando şehrinde tanıtıldı. Yeni R6 bir....
2017 Yamaha SCR950 - Intermot 2016 “Yeni yollar bulmak için doğdu” sloganıyla tanıtılan stil sahibi ve klasik bir görünüşe sahip olan 2017 Yamaha....
2017 Yamaha MT-09'un Tüm Detayları - Intermot 2016Intermot Fuarı'nda tanıtılan 2017 Yamaha MT-09'un detayları ortaya çıktı. .
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .