Yamaha'dan Yeni Bir MT Geliyor!

Yamaha'dan Yeni Bir MT Geliyor!

Japon üreticinin birkaç yıldır MT serisi için kullandığı ve son yayınlanan videoda da bulunan Japonya'nın Karanlık Yönü sloganından anlaşıldığı üzere Yamaha, MT ailesine yeni bir üye dahil edecek.

11 Kasım 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Yamaha, MT ailesine katılacak yeni bir modelin videosunu yayınladı fakat bu model hakkında videodan bir fikir edinmek mümkün değil. Videoda, modelin "Karanlığın Işını (Ray of Darkness)" olduğu söyleniyor ve sonrasında videoda "Japonya'nın Karanlık Yönü (Dark Side of Japan)" sloganı görülüyor. Bu slogan, Japon üreticinin birkaç yıldır MT serisi için kullandığı bir slogan.Yamaha'nın ne yapmayı amaçladığını anlamak zor çünkü hali hazırda 125cc ve 250cc'lik tek silindirli modeller, 689cc'lik iki silindirli bir model ve MT adı altında 847cc'lik üç silindirli bir model görücüye çıkarmış bulunmakta. Kuzey Amerika pazarında ise FZ-01, FZ ailesini 1,000cc'lik dört silindirli motoru ile tamamlamış durumda.


Bu seride Yamaha'nın doldurabileceği pek bir boşluk yok. Japon üretici muhtemelen, daha önce Roland Sands'in Yamaha için ürettiğine benzer bir FZ-09 street tracker üretme eğiliminde.


Tabii bu teori, birçok teoriden sadece bir tanesi. Bu sebeple Yamaha'nın EICMA fuarında ne sunacağını görmek gerçekten ilginç olabilir.


Yamaha MT-07, Avrupa'nın katmanlı ehliyet sisteminin kriterlerine uymadığı için; teorilerden biri, yeni modelin A2 sınıfı ehliyetlere uyumlu olacağına yönelik. Bu boşluğu doldurmak için MT-07'nin gücü azaltılmış bir versiyonu son zamanlarda çıkmış bulunmakta.


Yamaha'nın EICMa'da tanıtacağı yeni modellerinin canlı yayınını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.


http://www.yamaha-next-level.com/

İLGİLİ HABERLER
2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ....
Yamaha Tracer 700 İle 1.000 Kilometre Yamaha’nın yeni modeli Tracer 700 yılın motoru olabilecek kadar iyi mi? Yamaha Türkiye’den aldığımız test mot....
Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 DuyurulduYamaha, Avrupa scooter marketi üzerindeki etkisini yeni duyurduğu 2017 X-MAX 300 ile sürdürme niyetinde..
2017 Yamaha R6 AIMExpo fuarında tanıtıldı2017 Yamaha R6 sürpriz bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri AIMExpo Orlando şehrinde tanıtıldı. Yeni R6 bir....
2017 Yamaha SCR950 - Intermot 2016 “Yeni yollar bulmak için doğdu” sloganıyla tanıtılan stil sahibi ve klasik bir görünüşe sahip olan 2017 Yamaha....
2017 Yamaha MT-09'un Tüm Detayları - Intermot 2016Intermot Fuarı'nda tanıtılan 2017 Yamaha MT-09'un detayları ortaya çıktı. .