Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor

Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor

İlk kez 2013’ün Kasım ayındaki EICMA fuarında prototip olarak görücüye çıkan Yamaha’nın 3 tekerli 125cclik yeni scooterı Tricity resmi olarak tanıtıldı .

25 Mart 2014 Yazı:Moe

Yamaha , tamamiyle yeni LMW-Leaning Multi Wheel ( Çoklu Tekerle Yatma ) teknolojisi , devrim niteliğindeki 3 teker için dizayn edilen süspansiyon ve geometri ayarları sayesinde, yeni Tricity ile iki tekerli motosikletin yol tutuşunu ve kabiliyetini , piyasadaki diğer 3 tekerlekli scooterların da dengesini bir arada vaat ediyor.

25 Mart’ta Bangkok Motor Show’da gözler önüne serilen Tricity’nin üretim hattından çıkacak son hali tanıtıldı . Yeni scooterın 2014’ün yaz aylarında satışa sunulması bekleniyor .

 

Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor

 

Yamaha ; otomatik şanzıman, sıvı soğutmalı,tek silindir 4 zamanlı ve 125cclik motor bloğuna sahip aynı zamanda pratik, uygun fiyatlı ve eğlenceli bir sürüş hissiyatı vaat eden bu yeni motosikleti ile özellikle Avrupa scooter pazarında büyük bir pay elde etmek istiyor . Avrupa’da günde binlerce insanın evden işe ulaşımlarını ve günlük ihtiyaçlarını scooterları ile karşıladıkları göz önüne alınca , Japon firmaların da Avrupalı rakipleri ile sırayla rekabet içerisine girdiğini 2014 itibariyle görmeye başlıyoruz .

 


Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor
Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor


 

152 kilogram ağırlığında olduğu belirtilen Tricity, 9000 devirde 11 beygir güç üretiyor . 6.6 litre tank kapasitesine sahip scooter siyah , beyaz , gri ve kırmızı renkleri ile dikkat çekiyor . Üç tekerlekli diğer rakibi İtalyan Piaggio’nun MP3 modelinden ıslak ağırlıkta 50kg daha hafif olması ise MP3’e karşı büyük bir avantaj elde etmesini sağlamış . Ayrıca Çoklu Tekerle Yatma teknolojisi , süspansiyonlarda kullanılan teleskopik çatallar , rahat oturuş pozisyonu ve nispeten geniş sele altı bagajı da İtalyan rakibi karşısında kozlarını güçlendiriyor . İstanbul’un da görüntülerde yer aldığı yeni Tricity’nin tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz :

 

İLGİLİ HABERLER
Yamaha Tracer 700 İle 1.000 Kilometre Yamaha’nın yeni modeli Tracer 700 yılın motoru olabilecek kadar iyi mi? Yamaha Türkiye’den aldığımız test mot....
Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 DuyurulduYamaha, Avrupa scooter marketi üzerindeki etkisini yeni duyurduğu 2017 X-MAX 300 ile sürdürme niyetinde..
2017 Yamaha R6 AIMExpo fuarında tanıtıldı2017 Yamaha R6 sürpriz bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri AIMExpo Orlando şehrinde tanıtıldı. Yeni R6 bir....
2017 Yamaha SCR950 - Intermot 2016 “Yeni yollar bulmak için doğdu” sloganıyla tanıtılan stil sahibi ve klasik bir görünüşe sahip olan 2017 Yamaha....
2017 Yamaha MT-09'un Tüm Detayları - Intermot 2016Intermot Fuarı'nda tanıtılan 2017 Yamaha MT-09'un detayları ortaya çıktı. .
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .