Yamaha Tesseract Üretilecek mi?

Yamaha Tesseract Üretilecek mi?

Japon motosiklet üreticisi yeniliklere devam ediyor!

10 Temmuz 2013

 Yamaha 3 tekerlekli scooter üretimine soyunurken efsane konsept model Tesseract ile ilgili sorular gündeme geldi.

 

Japon motosiklet firması Yamaha, 4 tekerlekli motosikleti tanıttığında sektörü derin düşüncelere itmiş ve büyük soru işaretleriyle baş başa bırakmıştı.

 

Şimdi bile kulağa garip gelen 4 tekerlekli motosikletin bildiğimiz motosikletlerden farkı iki adet fazladan tekerleğpinin oluşu. Aslına bakarsanız biz de ilk başta: "Abi işte adamlar ATV yapmış, millete motosiklet diye yutturacaklar" diye düşünmüştük. Faka işin aslı öyle değil (miş). Tesseract isimli Yamaha konsept model önde ve arkada yer alan ekstra tekerleklerine rağmen herşeyiyle tam bir motosiklet davranışlarını sergiliyor. Yani bir ATV ile asla giremeyeceğiniz bir virajı bir motosiklet gibi ve hatta ekstra tekerleklerinin sağladığı yol tutuşu ile daha da hızlı ya da "güvenli" şekilde alınmasını sağlıyor. 

 

Yamaha 2014 sezonu için 3 tekerlekli 400 cc'lik bir scooter üretimine hazırlandığının sinyalini geçtiğimiz hafta verdi. Bu yeni model yeni 2 silindirli motor ile birlikte (3 silindirli motor halihazırda MT-09 modelinde kullanılmaya başlandı bile) İtalya EICMA fuarında tanıtılacak. Bu yeniliklerin yanı sıra şimdi bütün gözler Yamaha'nın 4 tekerlekli araç üretip üretmeyeceğine odaklanmış durumda.

 

Yamaha Tesseract Üretilecek mi?

 

İLGİLİ HABERLER
Yamaha Tracer 700 İle 1.000 Kilometre Yamaha’nın yeni modeli Tracer 700 yılın motoru olabilecek kadar iyi mi? Yamaha Türkiye’den aldığımız test mot....
Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 DuyurulduYamaha, Avrupa scooter marketi üzerindeki etkisini yeni duyurduğu 2017 X-MAX 300 ile sürdürme niyetinde..
2017 Yamaha R6 AIMExpo fuarında tanıtıldı2017 Yamaha R6 sürpriz bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri AIMExpo Orlando şehrinde tanıtıldı. Yeni R6 bir....
2017 Yamaha SCR950 - Intermot 2016 “Yeni yollar bulmak için doğdu” sloganıyla tanıtılan stil sahibi ve klasik bir görünüşe sahip olan 2017 Yamaha....
2017 Yamaha MT-09'un Tüm Detayları - Intermot 2016Intermot Fuarı'nda tanıtılan 2017 Yamaha MT-09'un detayları ortaya çıktı. .
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .