Yeni Ducati Desmosedici GP16 Zirveyi Hedefliyor!

Yeni Ducati Desmosedici GP16 Zirveyi Hedefliyor!

50,000’in üzerindeki satış rakamları ve MotoGP’de gördüğü dokuz podyumla 2015 sezonunu oldukça verimli geçiren Ducati, 2016 sezonundaki yerini geçtiğimiz hafta İtalya’da basına tanıtılan Desmosedici GP 16 ile garantilemek istiyor.

02 Mart 2016 Yazı:Sabahattin Aluç

 

En ince ayrıntısına kadar yenilenen GP16, diğer hiçbir rakibinde bulunmayan kırmızı-beyaz kanatlarıyla Ferrari’nin yeni Formula 1 aracını andırıyor. “GP16’ya aşık olacaksınız,” diyen Ducati yöneticisi Gigi Dall’lgna, kanatlar hakkında ise “Pistlerin karakteristiğine göre kanatlarda yeni ayarlamalara gidebiliriz ancak motosikletimizin eşsizliğiyle gurur duyuyoruz,” açıklamasında bulundu.

 

Yeni Ducati Desmosedici GP16 Zirveyi Hedefliyor!

 

  Dall’lgna sözlerine, “Desmo GP16, GP15’in evrim geçirmiş halidir. Mühendislerimiz aracı yeni MotoGP düzenlemelerine göre uyarladılar. Son iki yıldır şu anda kullandığımız Magneti Marelli yazılımımızın temelini oluşturan Ducati’nin uydu takımlarında kullandığımız açık yazılımlar üzerinde çalışıyoruz. Tekli motor kontrol ünitemiz (ECU) sezona hazır. Michelin lastikleri de sezon boyunca güncellendi. Yeni sezonda da devamlı bir şekilde lastik ayarlamaları yapacağız. Yarışçılarımızın sürüş tarzlarını yaptığımız yeniliklere adapte etmelerini bekliyoruz,” diye devam etti.

 

Yeni Ducati Desmosedici GP16 Zirveyi Hedefliyor!

 

GP16’nın rakiplerinden sadece motor gücü olarak değil, sürülebilirlik olarak da üstün olduklarını dile getiren Dall’lgna, şase ve motor olarak üstün gördüğü GP16’nın viraj çıkışlarındaki hızlanmasını arttırmak için çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 

GP16’da yapılan büyük değişikliklerden biri ise eksiz şanzıman kutusu oldu. Daha önceki modelde sadece beşinci vitese kadar devrede olan bu sistem, şimdi bütün viteslerde çalışıyor. Dall’lgna, bu değişikliğin, motorun Michelin lastiklere daha fazla uyum sağlaması için yapıldığını açıkladı.

 

Yeni Ducati Desmosedici GP16 Zirveyi Hedefliyor!

 

Geçen sezon kullandığı GP15 için “Aracın limitlerini zorlamaya başlamıştık,” açıklaması yapan Ducati yarışçısı Andrea Dovizioso, GP16 için ise aracın Michelin lastiklerle daha büyük uyum içinde olduğunu ve daha hafif hissettirdiğini dile getirdi.


GP16 aynı zamanda Ducati’nin efsanesi Casey Stoner tarafından Katar’da teste tabi tutulacak. Stoner’ın yorumları takım için hayati önem taşıyor.

İLGİLİ HABERLER
2017 Ducati Scrambler Desert Sled & Scrambler Cafe RacerDucati’nin yayınladığı saniyelik videolar, yeni 2017 Ducati Scrambler Desert Sled’in ve Cafe Racer’ın EICMA’da....
2016 – 2017 Ducati XDiavel Modeller, Amerika’da Geri Çağırılıyor!Yaşanan mekanik bir problemden ötürü geri çağırılan 7 Temmuz 2015 ve 22 Haziran 2016 tarihleri arasında üretil....
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .
Kendi Ducati Motosikletini Kendin Tasarla ! .
2017 Ducati SuperSport Köln'de Tanıtıldı – Intermot 2016 2017 Ducati SuperSport, “Her Gün Daha Fazla Spor” sloganıyla iddialı bir şekilde günlük kullanıma uygun spor m....
Karşımızda 2017 Ducati Monster 821, Multistrada 1200S ve Panigale 1299...İtalyan marka, tutkunları için 2017 Monster 821, Multistrada 1200S ve Panigale 1299 modellerini duyurdu..