Yeni Ducati Diavel Kameralara Yakalandı!

Yeni Ducati Diavel Kameralara Yakalandı!

Ducati, cruiser satışlarını ele geçirmek için Diavel üzerinde büyük değişikliklere gidiyor! İşte detaylar...

19 Ağustos 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Ducati'nin balistik Diavel'i, muadilleri ile asla uyuşmayan bir cruiser. Diavel, çok güçlü ve kolay kontrol edilebilen bir motosiklet ve ayakları uzatarak sürülen hedonistik super-naked sektörü motosikletlerine çok şey borçlu.


Bu niteliklerden bazıları değişecek gibi.  Diavel'in bu yeni enkarnasyonu mevcut modelden daha becerikli ve önemli ölçüde hızlı olacak fakat daha az şaşırtıcı olmayacak. Ayrıca Ducati'nin bu yeni modeli cruiser segmentinde daha derin bir yere konumlandığı da açıkça görülüyor.Diavel'deki değişikliklere bakacak olursak ön kısımda, motorda, grenajda değişiklikler mevcut. Bunun yanı sıra şasi yenilenmiş ve en şaşırtıcısı da aktarma organlarında da değişikliklere gidilmiş.


Görünüşe göre yeni model, doğrudan Harley Davidson'ın V-Rod ailesinin üyeleri olan Night Rod ve Muscle modellerinin görünümlerini amaçlıyor ve bunun yanında tabii ki Ducati'nin kuvvetli performansına odaklanıyor.


Yeni Ducati Diavel Kameralara Yakalandı!


Görsel açıdan en açık görülen değişiklik motosikletin sağ tarafında egzoz başlıklarının olmaması. Burada daha önce iki büyük kıvrımlı egzoz bulunuyordu. Bu aşırılık, daha önce motorun etrafında bulunan şasinin eksik olması ile daha da şiddetlenmiş durumda. Neredeyse kuşkusuz denebilecek bir başka değişiklik ise Diavel'in 1198cc'lik Desmodromic Variable Timing (DVT) motorunun, 2015 model Multistrada 1200'den ödünç alınmış bir teknoloji ile güncellenmiş bir versiyonu. İşlenmiş silindir kafaları ayrıca L-İkiz motoru görsel bir nitelik haline getirmiş. Kesilmiş Monster-varî ön şasi, görünüşün büyük bölümünü oluşturmak için kullanışlı bir boşluk oluşturuyor. Radyatörün yeniden konumlandırılması, yan haznelerin olmaması ve daha küçük bir far, motosikletin ön kısmındaki cüssesini azaltmış. Ayrıca yeni yakıt tankı daha düz ve daha geleneksel bir şekle sahip.


Yeni Ducati Diavel Kameralara Yakalandı!


Yeni modelde mevcut modelden 18 inç ya da daha ileride bulunan ve bir zamanlar egzozlarının bulunduğu kısmına gelelim şimdi. Yeni Diavel'de gidon daha alçak ve sürücüye daha yakın bir şekilde konumlandırılmış. Bunun yanı sıra selenin de pozisyonu daha aşağıya alınmış. Maşaya gelecek olursak tamamen yeni trellis tarzı döküm bir maşa bulunuyor. Ayrıca bu kısımda kayışlı nihai tahriğin girişi bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER
2017 Ducati Scrambler Desert Sled & Scrambler Cafe RacerDucati’nin yayınladığı saniyelik videolar, yeni 2017 Ducati Scrambler Desert Sled’in ve Cafe Racer’ın EICMA’da....
2016 – 2017 Ducati XDiavel Modeller, Amerika’da Geri Çağırılıyor!Yaşanan mekanik bir problemden ötürü geri çağırılan 7 Temmuz 2015 ve 22 Haziran 2016 tarihleri arasında üretil....
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .
Kendi Ducati Motosikletini Kendin Tasarla ! .
2017 Ducati SuperSport Köln'de Tanıtıldı – Intermot 2016 2017 Ducati SuperSport, “Her Gün Daha Fazla Spor” sloganıyla iddialı bir şekilde günlük kullanıma uygun spor m....
Karşımızda 2017 Ducati Monster 821, Multistrada 1200S ve Panigale 1299...İtalyan marka, tutkunları için 2017 Monster 821, Multistrada 1200S ve Panigale 1299 modellerini duyurdu..