Yeni Triumph Tiger Explorer Görüntülendi!

Yeni Triumph Tiger Explorer Görüntülendi!

İngiltere'nin en çok satan motosikleti Triumph Tiger Explorer'ın muhtemelen firmanın 2017 serisinde yer alacak olan yeni modeli kameralara yakalandı. İşte detaylar...

29 Temmuz 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Tiger Explorer, firmanın serisindeki en pahalı modellerinden biri olmasına rağmen İngiltere'nin en çok satan motosikleti. Fotoğrafa bakıldığında da Tiger Explorer'ın yakında detaylı bir şekilde güncelleneceğini görülüyor.


Motosikletin ana bileşenleri olan motor ve grenaj değişmeden kalırken diğer parçalar tamamen revize edilmiş; bunlara yeni süspansiyon, yeni frenler ve tamamen yenilenmiş elektronik paketi dahil.


Explorer sahiplerine gönderilen bir anketin detaylarını Haziran ayında duyurulmuştu. Bu anket yeni model için muhtemel güncellemeleri konu alıyordu ki yeni Tiger Explorer bu değişikliklerden en azından bazılarına sahip.


Yeni Triumph Tiger Explorer Görüntülendi!


Süspansiyondan başlayarak yeni çatal, KTM 1290 Super Adventure'ın çatalının aynısı gibi gözüküyor. KTM'de yüzey değişiklerine, frenaja ve hızlanmaya göre tepki veren çoklu sürüş modlarına bağlı yarı aktif süspansiyon bulunmakta. Tiger Explorer'a eklenen çatal da aynı şekilde olacak gibi gözüküyor.


Çatalın altında, Tiger Explorer'ın mevcut Nissins'inin yerine Brembo radyal fren kaliperleri mevcut. Fren güncellemesine muhtemelen KTM'de ve 2016 BMW R1200GS'te de bulunan viraj ABS'si de dahil olacak.


Elektronik ekran, revize edilmiş yan panellerin ve burnun da dahil olduğu tasarım güncellemesinin bir diğer parçasını oluşturuyor. Haziran ayında yapılan ankette sürücülere daha büyük bir yakıt tankı isteyip istemedikleri sorulmuştu fakat görünüşe göre eski tank, yeni modelde de kullanılmış.


Mevcut Tiger Explorer'ın firmanın websitesinde 2016 model olarak yer alıyor olması, prototipin ne kadar tamamlanmış olduğu göz önüne alındığında şaşırtıcı gözüküyor. Hal böyle iken yeni model 2017 serisinde yer alabilir.

İLGİLİ HABERLER
Triumph T100’ün Custom HikayesiDaha önce de dergimizde yarattığı custom motosikletleri ile yer almış olan Serkan Ünverdi yeni yaptığı Triumph....
Custom Ruhu Ateşleyen 2017 Triumph Bonneville Bobber!Triumph, Bonneville ailesini 2017 Triumph Bonneville Bobber ile genişletiyor. .
2017 Triumph Street Cup – Intermot 20161960’ların İngiltere’sinde caddelerde dolaşmaya başladığından beri Cafe Racer’lar, motosiklet tutkunlarını büy....
2017 Triumph Bonneville T100 ve T100 Siyah – Intermot 2016900cc varyantlarını tamamlayan yeni seri içerisinde, Bonnie modelini biraz daha cafe racer tarzında tercih ede....
Guy Martin Kara Hız Rekoru Eylül'e Ertelendi! .
Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru! Hızlı ve başarılı yarışçı Guy Martin, Triumph Infor Rocket Streamliner ile dur durak bilmeden rekor girişimi ö....