Yeni Triumph Tiger Sport Gün Yüzüne Çıktı

Yeni Triumph Tiger Sport Gün Yüzüne Çıktı

2016 model Tiger Sport’da yeni 1050cc motor, yeni elektronikler ve ayarlanabilen daha uzun bir ön cam standart olarak gelecek.

14 Şubat 2016 Yazı:Alişan Fidan

Bazı güncellemelerin gelmesi beklenen Tiger Sport’un 2016 modeli Triumph tarafından tanıtıldı.

Triumph’ın 2016 Speed Triple modelinde de kullanılacak olan en son teknolojiye sahip yeni 1050cc’lik sıralı üç silindirli motoru kullanılmış ve bu güncelleme sayesinde daha iyi tork değerleri ve yakıt ekonomisi hedeflenmiş.

Speed Triple’da olduğu gibi Tiger Sport modelinde de ride-by-wire sistemi, sürüş modları, çoklu seviyeli çekiş kontrol, ABS ve kaydırmalı debriyaj bulunacak.

Ayrıca cruise kontrol sistemi de eklenmiş.

Yeni Triumph Tiger Sport Gün Yüzüne Çıktı

Egzoz’da da biraz değişiklikler yapılmış ve daha sağlam tutuşa sahip ayak pegleri, ayarlanabilir ön cam ve yeni aynalar motosiklette yerini almış.

Renk kartelası da boş bırakılmamış. Mat siyah rengi eklenmiş. Eski gri renk aynı şekilde yerini korumaya devam ediyor.

Yeni Triumph Tiger Sport Gün Yüzüne Çıktı


Tipik bir Triumph geleneği olan tam teknik özelliklerin, gücün ve tork değerleri gibi bilgilerin açıklanmaması sebebiyle tam teknik özelliklerden şu an için ne yazık ki haberdar değiliz.

İLGİLİ HABERLER
Triumph T100’ün Custom HikayesiDaha önce de dergimizde yarattığı custom motosikletleri ile yer almış olan Serkan Ünverdi yeni yaptığı Triumph....
Custom Ruhu Ateşleyen 2017 Triumph Bonneville Bobber!Triumph, Bonneville ailesini 2017 Triumph Bonneville Bobber ile genişletiyor. .
2017 Triumph Street Cup – Intermot 20161960’ların İngiltere’sinde caddelerde dolaşmaya başladığından beri Cafe Racer’lar, motosiklet tutkunlarını büy....
2017 Triumph Bonneville T100 ve T100 Siyah – Intermot 2016900cc varyantlarını tamamlayan yeni seri içerisinde, Bonnie modelini biraz daha cafe racer tarzında tercih ede....
Guy Martin Kara Hız Rekoru Eylül'e Ertelendi! .
Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru! Hızlı ve başarılı yarışçı Guy Martin, Triumph Infor Rocket Streamliner ile dur durak bilmeden rekor girişimi ö....