Yeni Yamaha R1 3 Kasım'da Görücüye Çıkıyor!

Yeni Yamaha R1 3 Kasım'da Görücüye Çıkıyor!

Tahminlerimiz doğru çıktı! Yenilenen 2015 model Yamaha R1, 3 Kasım'da EICMA fuarında görücüye çıkıyor.

16 Ekim 2014 Yazı:Moe

Japon firma Yamaha, hatırlanacağı üzere bir spor motosikleti ile ilgili teaser videosunu birkaç hafta önce paylaşmıştı. Ve bunun yeni R1 olma ihtimalinin ise yüksek olduğunu belirtmiştik, bakınız: Yamaha'dan Teaser Video: Yoksa Yeni Yamaha R1 mi?

 

Yamaha 16 Ekim'de yayınladığı video ile bu tahminimizi doğruladı ve bu yepyeni R1'in EICMA'da görücüye çıkacağı kesinleşti. İşte o video:

 

 

Videolarda motosikleti net bir şekilde göremesek de, yeni LED farlarının bir kısmını, 262km/saat'lik hızını; çekiş kontrol, denge kontrol, kalkış kontrol ve "LIF(?)" işaretlerini gösteren ilginç gösterge panelini ve yine daha önce tahmin ettiğimiz gibi 9 kez Dünya Şampiyonu olmuş olan Valentino Rossi'nin motosikletin test pilotluğunu yaptığını görebiliyoruz, bakınız: Yeni R1'in Test Pilotu Valentino Rossi mi Olacak? .

 

Yeni Yamaha R1 3 Kasım'da Görücüye Çıkıyor!

 

Eski modelden farklı olarak yeni egzoz sele altında değil, motosikletin alt kısmında konumlandırılmış gibi görünüyor. Neyse ki yeni R1'i detaylı görebilmemiz için çok fazla beklememiz gerekmeyecek, çünkü 3 Kasım'da sis perdesi aralanıyor!