.
Pervin Ozulu
Pervin Ozulu
Bir Tv Programımız Olmalı - 16 Kasım 2016

Geçen yazımızdaki “Motosiklet Programları” köşe yazısıyla Sayın Prof. Dr. Yavuz Bey benim de çok önemli bulduğum bir konudan bahsetti. Kendisine benden de söz ettiği için ve bu konuyu gündeme getirdiği için teşekkür ederim.

.
Motosiklet Kazasında Şok Eden Kapı - 05 Ekim 2016

.
Gezi Dönüşlerine Dikkat - 06 Eylül 2016

Her motorcu yola çıkmayı sever, hele o uzun geziler yok mu, tadına doyum olmuyor. Uzun bir gezi rotasıyla yola çıkmak ve yaşanacak yol tecrübelerin ve maceraların ön sevincini hissetmek bile büyük bir coşkudur bizim için. Aynı zamanda yollarda bizi bekleyen tehlikelerin de farkındayızdır, sürüşün bir parçası olmuştur artık. Motor sürmek, yol yapmak ve o rüzgarı hissetmek nefes almaktır bizler için.

.
155 Polis İmdat - 05 Ağustos 2016

Sürüş esnasında yolda sizi biri zor durumda mı bıraktı, takip mi etti, yoksa hatta sizi düşürmeye mi kalktı? 155’i arayın, hemen olay yerinden sıcak sıcağına arayın. Yer bildirimi, saat ve mümkünse plaka bildirin. Ne yazık ki yoğun ve agresif trafiğin yanı sıra bilerek, kasıtlı olarak yapılan bu tip hareketlerden başımız kurtulmuyor.

.
İstanbul Yollarının Tadı Başka - 21 Temmuz 2016

Ne şiirler ne şarkılar yazıldı İstanbul için… Dünyada onun kadar güzel başka bir şehrin bulunmadığı söylenir. Tarihi değerleri ve manzaraları sonsuz kıymettedir. Karanlık çöktüğünde ve gecenin koyu mavi rengi hakim olmaya başladığında motosiklet ile sahil şeridinde süzülerek ışıl ışıl ışıklarıyla şenlenen Boğaz kenarında sürüş yapmak İstanbul’un nefesini koklamak gibidir ve muhteşem duygular yaşatır.

.
Hiç Kaza Yaptınız Mı? - 07 Haziran 2016

.
Servis Seçimi - 09 Mayıs 2016

Motor mevsimine girdik, eminim birçoğumuz çoktan motorun bakımı için servislere akın etmiştir. Bazları yeteneklerini konuşturup kendi motorunu kendisi elden geçiriyor. Yeni bir servis bulmak istediğimizde genelde başkalarının tavsiyelerine kulak veririz. Güven duymak en önemli husus.

.
Motosiklet Ve Köpekler - 06 Nisan 2016

Bazen sokak köpekleri bizi huzursuz eden tepkiler verir. Bazı motor sürücüleri ve artçılar korkudan ne yapacağını şaşırabilir. Üzerimize doğru koşan köpekle karşılaşınca ne yapmalıyız? Neden olur bütün bunlar? Olayın sebebini anlamak korkularımızı yenmemize yardımcı olur ve panik olmadan bunun rutin bir olay olarak geçmesini sağlayabiliriz.

.
Havalar Ilınınca - 07 Mart 2016

Aman yavaş” diyorum, en tehlikeli mevsime giriyoruz. Geçen sene ve geçmiş senelerde de olduğu gibi özellikle kış sonrası çok fazla motosiklet kazaları olmaktadır. Bunun tek nedeni, küçümsenen bazı gerçekleri dikkate almadan yola çıkan birçok sürücülerin kış uykusundan uyandığında hasret kaldığı motoruyla yollara hücum etmesidir.

.
Motorcunun Tecrübesi Neye Göre Ölçülür? - 08 Şubat 2016

DAHA FAZLA YAZI