.
Rauf Gerz
Rauf Gerz
Alamanya’dan İnsan Manzaraları - 16 Kasım 2016

Kontrol edemediğim gelişmeler için üzülmemeyi öğreneli çok oluyor. Mesela deprem olacakmış; eeee. Hayır, yani ne yapabilirim ki? Evi çelikten yapsan berberin bina çürük belki kardeşim. Ense traşınla favori arasında gidersin sallanırsa. Bunun için dertlenmeye gerek var mı?

.
Zaman Hırsızlığı En Büyük Suçtur - 05 Ekim 2016

.
Yetkili Eşkıya! - 06 Eylül 2016

Herkesin canı burnunda. 15 Temmuz travması geçmeden patlayan bombalar, yurt dışındaki ülkelerin Türkiye ile ilgili tuhaf tutum ve açıklamaları, bu arada açılan köprüler… Tam bir şizofreni hayatı. Bir yanımız yaprak döker, bir yanımız bahar bahçe…

.
Anlamıyorum, Algılayamıyorum - 05 Ağustos 2016

Basit bir insan olduğuma hükmettim. Aciz ve son derece basit. Cahil hatta. Yüzeysel oldukça.Çünkü beni sevmediğim bir motosiklete bile iki gün kimse bindiremezken memlekette binlerce insanın neredeyse tüm hayatı boyunca hiç olmadığı biriymiş gibi davranıp hayal ettikleri bir ütopyaya kavuşmak için hareket ettiği ortaya çıktı.

.
Ozmangazi Köprüsü'nden Geçebilecek miyiz? - 21 Temmuz 2016

İzmit körfezine inşa edilen ve bu ay içerisinde açılması planlanan Osmangazi Köprüsü'nün resmi olmayan geçiş ücretleri yayınlandı. Herkeste bir itiraz. Otomobiller için 60 TL olan tek yön vapur ücreti köprüde 90 lira olacakmış. Vay efendim bu kadar fark olur muymuş.

.
Sezon Başı Sektör Manzaraları - 07 Haziran 2016

Oğluma geçen kış ortası bir Yamaha R25 aldık. İlk motoru olduğu için kış, çamur biniyor tabi. İlk servise gittiğimizde usta; “Abi zorlamayın bunu ha, sorun yaşarsınız” dediğinde çok ciddiye almamıştık. Bir sorun da yaşamadık sonrasında, çünkü motoru kısa süre sonra kapının önünden çaldılar.

.
Haklılık Hastalığı! - 09 Mayıs 2016

Bir sor bakalım kendine, hiç hayatta hatalı olduğun bir an hatırlıyor musun? Yüzde 99’umuzu ayrı tutarak (bu oranı ayıp olmasın diye abarttım, yoksa ben de inanmıyorum tabii) geri kalana söylüyorum; aklına gelmedi değil mi? Gel seni bir dangozla tanıştıracağım; aynaya bir bak. Hah işte bak; hayat cahili bir angut, hadi el salla!

.
Kovan Ve Arılar! - 06 Nisan 2016

Bir kovana çomak soktuğunda sen kıyafetlerini giymiş olsan da en azından komşunu arı sokar. Sonra o mahallede gezilemez olur. Arı korumalı kıyafetini giymiş abilerin amacı bal yemek olduğu ve hatta onların evi uzakta bulunduğundan bu problem onlarınki olmayabilir. Hatta çomağı sokanlar olmalarına rağmen arıları kınayabilirler de.

.
Pilotlardan Ders Al! - 07 Mart 2016

Pilotların en sevmediği şey yeni bir uçağın ilk kez koltuğuna oturmaktır. Ya da bakımdan çıkmış bir uçağın kokpitine geçtiklerinde biraz huzursuzlanıp daha dikkatli hareket ederler. Özellikle de uçak bakımdan çıkmışsa o bakım yapılan yerle ilgili daha dikkatlidirler.

.
Siren Kirliliği - 08 Şubat 2016

DAHA FAZLA YAZI