.
Yavuz  Taşkıran
Yavuz Taşkıran
Motosiklette Yeni Dönem - 16 Kasım 2016

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanını seçmek için 26 Ekim 2016 günü genel kurul çalışmalarını tamamladı. Mevcut Başkan Bekir Yunus Uçar güven tazeledi. Yönetim Kurulu üyelerinde değişiklikler göze çarptı. Ama delegeler bu listeyi onayladılar. Bu vesile ile yeni yönetime başarı dileklerimi sunuyorum.

.
Motosiklet Programları - 05 Ekim 2016

.
Motosiklet Kullanıcıları Cemiyeti - 06 Eylül 2016

Bana öyle geliyor ki, çok yakında ülke çapında bir “Motosiklet Kullanıcıları Cemiyeti” kurulacaktır. Çok farklı sorunlar, garip olaylar karşımıza çıkıyor. Çözüm bulmakta feci şekilde sınıfta kalıyoruz. Akıllara zarar motosiklet kazaları, motorlara uygulanan akıl almaz vergi sağanağı ve ne yazık ki motorların trafikte ne işi var diyen bir grup vatandaşımız.

.
Nasıl Bir Federasyon? - 05 Ağustos 2016

Olağanüstü günler yaşıyoruz. Hayat devam ediyor. Motorlar yollarda. Bazı arkadaşlarım Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yaptıkları turlarını bugünlerde bitirip memlekete dönüyorlar. İzinlerine motorla gidenler hızla görevlerinin başına geldiler. Şimdi hafta sonları bekleniyor. Bölgelerin en güzel noktaları ziyaret edilecek. Nefis yemeklerin tadına bakılacak. Ne diyelim? Afiyet olsun!

.
İstanbul Park... - 21 Temmuz 2016

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Türkiye Motosiklet Federasyonu adına bazı ülkelerdeki pistlerde yarış planlamaları yapma amaçlı kısa süreli bir seyahat yaptım. Viyana’ya uçtuktan sonra kiraladığım araçla, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan ve Yunanistan’daki pistleri yerinde inceledim, yarış koşulları hakkında bilgi aldım. Bu seyahatimde KMSK adına Özdem Veli Erdem yer aldı.

.
Motosiklet.. Sen De Sür! - 07 Haziran 2016

Mayıs ayının ilk haftasonu kadınlar için mot osiklet sürme günü olarak kutlandı. Haziran ayında, bu defa “motosikletle işe gitme” gününü kutlayacağız. Aslına bakılırsa motoru olan herkes iyi hava koşullarında motosiklet kullanmayı tercih ediyor. Şimdi, yazı selamlayıp motor dolu günlerimize hareketlenmeye başlıyoruz.

.
Motosiklette Ne Kadar Başarılıyız? - 09 Mayıs 2016

Bazen şapkamızı çıkarıp masaya koymamız gerekiyor. Bir tek Kenan ve Toprak’dan söz etmemiz yeterli midir? Rodi, Harun ve diğer başarılı motosiklet sporcularımızın toplam sayısı bizim motosiklet sporlarındaki gerçek tablomuzu yansıtmakta mıdır? Dünyanın en iyi pistlerinden birine sahibiz ve orada yarışamıyoruz. Bunu nasıl açıklayabiliriz? Motocross ve enduro’da çok ekstrem yarışlar düzenliyoruz. Katılımcı sayısı fena değil ama uluslararası televizyonlarda ne kadar yer alıyoruz?

.
Antrenman Disiplini - 06 Nisan 2016

Motosiklet yarışlarında başarılı olmanın çeşitli yolları bulunur. Bunların başında kullanılan motorun teknik özellikleri gelir.Hangi sınıf olursa olsun, gerçekte o kategoriye ait iyi hazırlanmış bir makine başarının önemli anahtarlarından birisidir.

.
Gazipaşa, Alanya Notları - 07 Mart 2016

Gazipaşa, yıllardır yapılacağı üzerine konuşulan ve nihayet açılan Alanya’ya yakın bölgedeki havalimanının ismi. Tıpkı İstanbul Sabiha Gökçen gibi sanki şehrin içindeki bir sokağın genişletilmesiyle yapılmış bir alan gibi. Buraya gelişim ve gidişim gece ve sabaha karşı saatlerde olduğu için daha fazla detayı şimdilik veremeyeceğim.

.
Motosiklet Ve Sigorta… - 08 Şubat 2016

Motosiklet ailesi yarışlar esnasındaki olası kazalara karşı sigorta konusunu bir süredir tartışıyor.

DAHA FAZLA YAZI