Motosiklet Kültürü Dergisi

ABONELİK KAMPANYALARI
#3888

Ducati’den Özel Bir XDiavel!

Yeni Modeller

Alper Baycan  1286 görüntülenme yorumlar

Ducati’nin göz alıcı XDiavel’i, yeni custom modeli Thiverval ismiyle ortaya çıktı.

Ducati, Roland Sands tasarımı XDiavel ve Ducati Tasarım Merkezi tarafından tasarlanan draXter modelden sonra müthiş cruiser modelini, Belçikalı custom tasarımcı Fred Krugger’ın yaratıcı ellerine teslim etti.

Ducati’den Özel Bir XDiavel!

Sonuç ise resimlerden de görüldüğü üzere oldukça değişik, taze ve fütüristik güçlü bir Cruiser olarak ortaya çıkmış. Thiverval adı verilen model, orijinal XDiavel model ile bağlarını koparmadan potansiyel custom detaylarını sergilemeyi başarmış. 

Ducati’den Özel Bir XDiavel!

2016’da sunulan Ducati’nin alımlı Cruiser modeli XDiavel, performans, konfor, rahat seyahatler ve sürüş zevki gibi terimleri bünyesinde barındırmakla kalmayıp Red Dot Dizayn Award 2016 ve Good Design Award 2016 gibi pek çok ödül sahibi bir model. 

Ducati’den Özel Bir XDiavel!

Bikers' Classics'ten bir kare

Paris’in eteklerinde küçük bir yarış pistinden isim verilen Thiverval, 2017 Bikers’ Classics organizasyonu boyunca Lifestyle Village’da 1 Temmuz’da gözler önüne sergilenecek. Spa-Francorchamps’da gerçekleşecek olan 2017 Bikers’ Classics, binlerce vintage yani klasik motosiklet yarış meraklısı, custom motosiklet ve cafe racer tutkunlarını bir araya getiriyor.

Ducati’den Özel Bir XDiavel!

Motor, tam olduğu gibi görünümde kalırken, Boru tipi Trellis şasisi, motosikletin çizgilerini sadeleştirmek için kasıtlı olarak gizlenmiş. Motosikletin üst yapısı tamamen yeniden tasarlanırken original ön farlar, kullanılan parlak, mat ve krom çizgilerle yakıt deposu ve kuyruk ile beraber bünyesinde açıkça tanınabilen XDiavel karakterini saklamayı başarmış. Kuyruk, egzoz ve sele ile bütünleştirilmiş. 

Ducati’den Özel Bir XDiavel!

XDiavel dünyası ile Thiverval, 2017 Bikers’ Classics organizasyonunda 1-2 Temmuz tarihlerinde gün yüzüne çıkacak. 

Ducati XDiavel Thiverval Foto Galeri: Ducati XDiavel Thiverval

YORUMLAR